Oslava Boha Kupaly 7.7.

Srdečně zveme všechny Slovany slavit spolu s námi své Předky. Oslava proběhne jako loni na louce u Provodovic, na louku se přijíždí z Provodovic - na jediné křižovatce odbočte do "slepé ulice". Možnost přespat ve stanu je přímo na louce. 

Místo má tyto souřadnice: 49°26'34.3"N 17°45'38.1"E. Na louku se dá přijet. 

Uděláme oheň a chorovody, pak budeme očišťovat duši přeskakováním přes oheň, tělo vodou v potoce a ducha chozením přes uhlíky. Přineste si s sebou něco, co budete obětovat předkům vhozením do ohně, nejlepší je nějaké jídlo (ne maso!), které jste sami vypěstovali nebo upekli (chléb, koláčky...), protože v něm bude energie vaší práce.

Akce je bez alkoholu, jídlo si každý zajišťuje sám, ke Kupalovi patří bezmasé jídlo. Věřím, že opět někdo přiveze kotlík. Nachystáme stůl na občerstvení formou sdílení, tak kdo může, doneste nějakou nemasovou drobnost na společný. Je vhodné být ve světlém oděvu, ideálně slovanská košula, ale stačí i bílé tričko (bude možné si zakoupit trička nebo lněnou košulu). 

Zajistíme přístřešek a stoly, jestli můžete, vezměte si židličky. Kdo by chtěl něčím přispět do společného programu, nechť se ozve, díky!

Těšíme se, Sláva Kupalovi!

Společnou dopravu si můžete domlouvat na FB - vytvořena Událost: https://www.facebook.com/events/1730211977044302/ 

Plakátek k akci, prosím šiřte, adresa: https://www.slovanskakultura.cz/images/obrazky-v-clancich/Akce/Svtek-KUPALA-page-001.jpg 

Mapky, jak se tam dostat: