Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
23.04.2022
Svoboda a Svrchovanost série přednášek, Brno, 31.5.
Druhá přednáška ze sérii Svoboda a Svrchovanost proběhne v Úterý 31.5.2022 Většina z nás dnes cítí zvyšující se tlak, jehož významným znakem je ome... číst celé
27.05.2022
Přednáška Kvalitní strava jako cesta ke zdraví, Kyjov 18.6.
Srdečně zveme na přednášku odborníka na výživu Jaroslava Škvařila: číst celé
27.04.2022
Křest knihy Virová mánie, Praha, 29.5.
Spolek Resetheus z. s. zve na křest knihy Virová mánie: DATUM: 29/5/2022ČAS: 13-16/17hKDE: Klub Lávka, Novotného lávka 201/1, Praha 1 - Staré MěstoJA... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Védy
  4. Čím začít ve Slovanství?

Čím začít ve Slovanství?

Slovanství je široký pojem. Jak se v něm zorientovat, kde začít? Dovolím si předložit doporučení, co si přečíst mezi prvním, kde začít své poznávání... a zvláště, když vychází spousta nových knih.

Dějiny aneb odkud přicházíme

Podle oficiální historie se Slované objevují "z nebytí" na světlo v 6. století, předtím, o nich nic neví. Tak o tom musel Marián Kapolka napsat knihu Zatajení Slovania prvých storočí, aby se vědělo, kde jsou schovaní.

Přitom ještě roku 1601 Mauro Orbini dohledal o Slovanéch mnoho po církevních knihovnách a sepsal Kráľovstvo Slovanov. Ukazuje, že tenkrát se ještě dalo dohledat, že Slované bojovali s Egyptem, Řeckem i Římem … Výstižný je citát „Přišli k Alexandrovi Velikému i poslové východních Germánů, které historici té doby nazývají Sarmaty a Skýty, my jim říkáme Venéti a oni sami sebe nazývají Slované.“ V této větě je vysvětleno veškero zmatení pojmů „neznámých národů“.

Do dějin posledních pár tisíc let nás uvede kniha BYSTVOR - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (1. díl je teď vyprodaný, ale k dispozici je 2. a 3. díl). Jsou v ní přehledné mapy, jak se vyvíjely říše na Zemi. Rekonstrukce skutečných dějin se opírá o naše slovanské zdroje i legendy a mýty různých národů. Ukazuje, že na našem území byla několik tisíc let Veneja – země Venétů/Venedů/Vandalů/Vindů/Veletů – od Venátek (Venezia - Benátky) přes Vindovinu (Vienna – Vindobona - Vídeň) po Venedský záliv Svévského (=Slávského/Slovanského) moře - dnes Baltické (Valtické/Veltské/Veletské a jsme doma u Veletů - viz. výše) moře.

 Mapa Veneji před 4 000 lety

Pokud máte rádi vědecké texty doporučuji náročnější, ale o to důkladnější knihu Viktor Timura - Odklínanie histórie a pravdy o vzťahoch západu k Slovanom. Dokládá, že Slované patří k nejstarším obyvatelům Evropy a vysvětluje jak byly vytvořeny konstrukce Stěhování národů. Tuto konstrukci také velmi dobře vysvětluje Metod Nečas v knize My Slovania pred 2000 rokmi, který vychází z děl římských pisatelů a uvádí na pravou míru názvy národů. Změnou obsahu slov názvů obyvatelstva byl vytvořen konstrukt stěhování národů. 

Z hlediska jazykového - lingvistického velmi dobře uvádí na pravou míru starobylost Slovanů v Evropě kniha Kdo jsme my Slované Dušana Polanského, který přeložil ze Slovinštiny texty tamních vědců, kteří na základě moderního genetického výzkumu, ale i lingvistických analýz, ukazují, že situace je komplikovanější a leccos bylo jinak. Celá řada faktů a indícií svědčí o tom, že lidé hovořící "praslovansky" zde byli již dávno před tzv. historickým příchodem slovanských kmenů.

No a ucelený obrázek získáte, když si to propojíte s pohybem skupin lidí, které vyplývají z genetického výzkumu A. Kljosova v knize PÔVOD SLOVANOV. Genealógia DNA. Kljosovova teória je exaktná veda na úrovni organickej chémie, nie sú to dojmy ani predpoklady, ale skutočné mutácie v chromozómoch...

Nedávné dějiny Ruska popisuje kniha Bůh synergie. Ukazuje jiný pohled na dějiny Ruska a Stalina. Úplně mne nadchla Šifrínova definice: "Liberálně-demokratický koncept předpokládá existenci několika politických stran, které mezi sebou bojují o moc. Jenže tradiční pojetí moci je dohoda na společných cílech a spolupráce na jejich dosažení.“ Kniha rozebírá do hloubky skutečné počty zemřelých hladomoru a jeho příčiny anebo také jak to bylo s Katyní a "přiznáním" ruské viny.

Slovanský pohled na svět

Do starého slovanského pojetí světa nejlépe uvede kniha Potvrdenie Knihy Svetla - Slovanské ponímanie Sveta, kde se lze seznámit, jak nazývali naši předkové energetické uzly (čakry) člověka, jaké byli úrovně člověka apod. Dokládá, že člověk na Zemi žije již velmi dlouho a že dávné kultury byly vyspělé, např. naši Předkové znali 27 planet, které dosud nejsou „objeveny“ atd. Atd. 

Védický pohled na svět - původně byly kultury na Zemi védické čili věděli – byly založené na znalosti. To je i řecké slovo gnose a Jan Kozák vysvětluje v knize Kořeny indoevropské duchovní tradice principy popsané ve védách a antické gnosi. Je kultura směřující ke světlu = védická a k hmotě = dolu, tj. Chtonická. Popisuje princip vykřesávání světla poznání – a to je pravé křesťanství. To, jak Židé překroutili védské poznání do současné podoby křesťanství popisuje v knihách Hippolytus: Vymítání všeho kacířstva a Evangelium neznámého boha: Raně křesťanské texty z objevu v Nag Hammadí

Slovanskou symboliku naleznete v knize Olgy Beregové Symboly Slovanov. Staroslověnská bukvice je soustava 49 písmen, matrice kde každé písmeno má vlastní obraz a pomáhá nám rozumět slovům, řeči. Bukvici vysvětlují dvě knihy - náročnější a nabitější Obrazové písmo Slovienov Vladimíra Lauberta a snažší pro uchopení BUKVICA - Věry Ovečkové.

Pohled na Slovanství z roku 1867 je v knize Ludevít Velislav Štúr - Slovanstvo a svet budúcnosti

Zdraví

Máme starý slovanský pojem CELITELSTVÍ, dnes bych jej vysvětlil jako uzdravitelství. Ze slovanského pohledu na svět vycházejí ruští autoři knih o zdraví. Valerij Sinelnikov a jeho výborné knihy Dohoda s nemocí 1 a 2 i další. Celostní pojetí světa, zahrnující jemnohmotné světy, prezentuje ruský psycholog Anatolij Někrasov v knihách Egregory - strážní andělé? nebo Smysl života a naše role v něm. Mnoho léčitelských rad nám dává ruský lékař Genadij Malachov, třeba v knize Očista těla a správná výživa.

Nesmíme opomenout ruského autora Andreje Ivaška, který své zkušenosti z obrody slovanského hnutí v Rusku zúročnil v knize Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa a odhaluje techniky bezpečnosti práce s libovolným duchovním poznáním včetně dědictví předků. Rozebral hlavní chyby a jejich psychologické, sociální a energetické předpoklady, příčiny, důsledky a řešení.

Zajímavých informací a knih je mnohem více, no pro začátek je to myslím, víc než dostatečné množství :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli