- Štítky blogu
- Dějiny
- koronavirus
- globální prediktor
- molekulární vodík
- 5g
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Čím začít ve Slovanství?
Slovanství je široký pojem. Jak se v něm zorientovat, kde začít? Dovolím si předložit doporučení, co si přečíst mezi prvním, kde začít své poznávání... a zvláště, když vychází spousta nových knih.
Dějiny aneb odkud přicházíme
Podle oficiální historie se Slované objevují "z nebytí" na světlo v 6. století, předtím, o nich nic neví. Tak o tom musel Oskár Cvengrisch napsat knihu Tajné dejiny Slevenov a Uhorska, kde vysvětluje, že zde žijeme tisíce let a pod jakými jmény jsou naši předci schovaní v oficiální historii aneb "Uhri boli Slovania".
Přitom ještě roku 1601 Mauro Orbini dohledal o Slovanech mnoho po církevních knihovnách a sepsal Kráľovstvo Slovanov. Ukazuje, že tenkrát se ještě dalo dohledat, že Slované bojovali s Egyptem, Řeckem i Římem … Výstižný je citát „Přišli k Alexandrovi Velikému i poslové východních Germánů, které historici té doby nazývají Sarmaty a Skýty, my jim říkáme Venéti a oni sami sebe nazývají Slované.“ V této větě je vysvětleno veškero zmatení pojmů „neznámých národů“.
Do dějin posledních pár tisíc let nás uvede kniha BYSTVOR - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (vyšli již 4 díly). Jsou v ní přehledné mapy, jak se vyvíjely říše na Zemi. Rekonstrukce skutečných dějin se opírá o naše slovanské zdroje i legendy a mýty různých národů. Ukazuje, že na našem území byla několik tisíc let Veneja – země Venétů/Venedů/Vandalů/Vindů/Veletů – od Venátek (Venezia - Benátky) přes Vindovinu (Vienna – Vindobona - Vídeň) po Venedský záliv Svévského (=Slávského/Slovanského) moře - dnes Baltické (Valtické/Veltské/Veletské a jsme doma u Veletů - viz. výše) moře.
Pokud máte rádi vědecké texty doporučuji náročnější, ale o to důkladnější knihu Viktor Timura - Odklínanie histórie a pravdy o vzťahoch západu k Slovanom. Dokládá, že Slované patří k nejstarším obyvatelům Evropy a vysvětluje jak byly vytvořeny konstrukce Stěhování národů. Tuto konstrukci také velmi dobře vysvětluje Metod Nečas v knize My Slovania pred 2000 rokmi, který vychází z děl římských pisatelů a uvádí na pravou míru názvy národů. Změnou obsahu slov názvů obyvatelstva byl vytvořen konstrukt stěhování národů.
Z hlediska jazykového - lingvistického velmi dobře uvádí na pravou míru starobylost Slovanů v Evropě kniha Kdo jsme my Slované Dušana Polanského, který přeložil ze Slovinštiny texty tamních vědců, kteří na základě moderního genetického výzkumu, ale i lingvistických analýz, ukazují, že situace je komplikovanější a leccos bylo jinak. Celá řada faktů a indícií svědčí o tom, že lidé hovořící "praslovansky" zde byli již dávno před tzv. historickým příchodem slovanských kmenů.
No a ucelený obrázek získáte, když si to propojíte s pohybem skupin lidí, které vyplývají z genetického výzkumu A. Kljosova v knize PÔVOD SLOVANOV. Genealógia DNA. Kljosovova teória je exaktná veda na úrovni organickej chémie, nie sú to dojmy ani predpoklady, ale skutočné mutácie v chromozómoch...
Nedávné dějiny Ruska popisuje kniha Bůh synergie. Ukazuje jiný pohled na dějiny Ruska a Stalina. Úplně mne nadchla Šifrínova definice: "Liberálně-demokratický koncept předpokládá existenci několika politických stran, které mezi sebou bojují o moc. Jenže tradiční pojetí moci je dohoda na společných cílech a spolupráce na jejich dosažení.“ Kniha rozebírá do hloubky skutečné počty zemřelých hladomoru a jeho příčiny anebo také jak to bylo s Katyní a "přiznáním" ruské viny.
Slovanský pohled na svět
Do starého slovanského pojetí světa nejlépe uvede kniha V. Sinelnikova a A. Ivaška Ochránci dávného vědění nebo obdobně pojatá kniha Tajraga, které podávají informace příběhovou formou podobně jako série knih o Anastázii, vědmě ze Sibiře.
Slovansko-árijské védy, které jsou velmi zajímavým zdrojem (ač s nejasným původem) informací a starého poznání, jsou vyprodány.
Védický pohled na svět - původně byly kultury na Zemi védické čili věděly, měly propojení s duchovním světem – byly založené na znalosti. To je i řecké slovo gnose a Jan Kozák vysvětluje v knize Kořeny indoevropské duchovní tradice principy popsané ve védách a antické gnosi. Je kultura směřující ke světlu = védická a k hmotě = dolu, tj. Chtonická. Popisuje princip vykřesávání světla poznání – a to je pravé křesťanství. To, jak Židé překroutili védské poznání do současné podoby křesťanství popisuje v knihách Hippolytus: Vymítání všeho kacířstva a Evangelium neznámého boha: Raně křesťanské texty z objevu v Nag Hammadí
Slovanskou symboliku naleznete v knize Olgy Beregové Symboly Slovanov. Staroslověnská bukvice je soustava 49 písmen, matrice kde každé písmeno má vlastní obraz a pomáhá nám rozumět slovům, řeči. Bukvici vysvětluje dostupná kniha BUKVICA od Věry Ovečkové.
Pohled na Slovanství z roku 1867 je v knize Ludevít Velislav Štúr - Slovanstvo a svet budúcnosti
Zdraví
Máme starý slovanský pojem CELITELSTVÍ, dnes bych jej vysvětlil jako uzdravitelství. Ze slovanského pohledu na svět vycházejí ruští autoři knih o zdraví. Valerij Sinelnikov a jeho výborné knihy Dohoda s nemocí 1 a 2 i další. Celostní pojetí světa, zahrnující jemnohmotné světy, prezentuje ruský psycholog Anatolij Někrasov v knihách Egregory - strážní andělé? nebo Smysl života a naše role v něm. Mnoho léčitelských rad nám dává ruský lékař Genadij Malachov, třeba v knize Očista těla a správná výživa.
Nesmíme opomenout ruského autora Andreje Ivaška, který své zkušenosti z obrody slovanského hnutí v Rusku zúročnil v knize Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa a odhaluje techniky bezpečnosti práce s libovolným duchovním poznáním včetně dědictví předků. Rozebral hlavní chyby a jejich psychologické, sociální a energetické předpoklady, příčiny, důsledky a řešení.
Zajímavých informací a knih je mnohem více, no pro začátek je to myslím, víc než dostatečné množství :-)