Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
08.10.2021
27.10. přednáška Oskara Cvengroscha JE UHORSKO VELKÁ MORAVA?
Odkud a s kým jsme přišli na Moravu? Srdečně zveme na přednášku Oskara Cvengrosche JE UHORSKO VELKÁ MORAVA? s podtitulem Odkud a s kým jsme přišli na... číst celé
04.10.2021
Oslava - Den Předků - 30.10. Vrbovce
Oslavíme společně DEN PŘEDKŮ 40.ramchať 7530 U.M.H.CHKdy: den oslavy je v sobotu 30.10.2021, příjezd je možný už v pátek 29.a odjezd v neděli 31. Kd... číst celé
06.10.2021
Mgr Jan Kozák Kořeny indoevropské duchovnosti, Brno 6.11.
6. 11. (sobota)  14:00  Brno, Skleněná louka, "Kořeny indoevropské duchovnosti a pohanství" přednáší Mgr. Jan Kozák číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Védy
  4. Čím začít ve Slovanství?

Čím začít ve Slovanství?

Slovanství je široký pojem. Jak se v něm zorientovat, kde začít? Dovolím si předložit doporučení, co si přečíst mezi prvním, kde začít své poznávání... a zvláště, když vychází spousta nových knih.

Dějiny aneb odkud přicházíme

Podle oficiální historie se Slované objevují "z nebytí" na světlo v 6. století, předtím, o nich nic neví. Tak o tom musel Marián Kapolka napsat knihu Zatajení Slovania prvých storočí, aby se vědělo, kde jsou schovaní.

Přitom ještě roku 1601 Mauro Orbini dohledal o Slovanéch mnoho po církevních knihovnách a sepsal Kráľovstvo Slovanov. Ukazuje, že tenkrát se ještě dalo dohledat, že Slované bojovali s Egyptem, Řeckem i Římem … Výstižný je citát „Přišli k Alexandrovi Velikému i poslové východních Germánů, které historici té doby nazývají Sarmaty a Skýty, my jim říkáme Venéti a oni sami sebe nazývají Slované.“ V této větě je vysvětleno veškero zmatení pojmů „neznámých národů“.

Do dějin posledních pár tisíc let nás uvede kniha BYSTVOR - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (1. díl je teď vyprodaný, ale k dispozici je 2. a 3. díl). Jsou v ní přehledné mapy, jak se vyvíjely říše na Zemi. Rekonstrukce skutečných dějin se opírá o naše slovanské zdroje i legendy a mýty různých národů. Ukazuje, že na našem území byla několik tisíc let Veneja – země Venétů/Venedů/Vandalů/Vindů/Veletů – od Venátek (Venezia - Benátky) přes Vindovinu (Vienna – Vindobona - Vídeň) po Venedský záliv Svévského (=Slávského/Slovanského) moře - dnes Baltické (Valtické/Veltské/Veletské a jsme doma u Veletů - viz. výše) moře.

 Mapa Veneji před 4 000 lety

Pokud máte rádi vědecké texty doporučuji náročnější, ale o to důkladnější knihu Viktor Timura - Odklínanie histórie a pravdy o vzťahoch západu k Slovanom. Dokládá, že Slované patří k nejstarším obyvatelům Evropy a vysvětluje jak byly vytvořeny konstrukce Stěhování národů. Tuto konstrukci také velmi dobře vysvětluje Metod Nečas v knize My Slovania pred 2000 rokmi, který vychází z děl římských pisatelů a uvádí na pravou míru názvy národů. Změnou obsahu slov názvů obyvatelstva byl vytvořen konstrukt stěhování národů. 

Z hlediska jazykového - lingvistického velmi dobře uvádí na pravou míru starobylost Slovanů v Evropě kniha Kdo jsme my Slované Dušana Polanského, který přeložil ze Slovinštiny texty tamních vědců, kteří na základě moderního genetického výzkumu, ale i lingvistických analýz, ukazují, že situace je komplikovanější a leccos bylo jinak. Celá řada faktů a indícií svědčí o tom, že lidé hovořící "praslovansky" zde byli již dávno před tzv. historickým příchodem slovanských kmenů.

No a ucelený obrázek získáte, když si to propojíte s pohybem skupin lidí, které vyplývají z genetického výzkumu A. Kljosova v knize PÔVOD SLOVANOV. Genealógia DNA. Kljosovova teória je exaktná veda na úrovni organickej chémie, nie sú to dojmy ani predpoklady, ale skutočné mutácie v chromozómoch...

Nedávné dějiny Ruska popisuje kniha Bůh synergie. Ukazuje jiný pohled na dějiny Ruska a Stalina. Úplně mne nadchla Šifrínova definice: "Liberálně-demokratický koncept předpokládá existenci několika politických stran, které mezi sebou bojují o moc. Jenže tradiční pojetí moci je dohoda na společných cílech a spolupráce na jejich dosažení.“ Kniha rozebírá do hloubky skutečné počty zemřelých hladomoru a jeho příčiny anebo také jak to bylo s Katyní a "přiznáním" ruské viny.

Slovanský pohled na svět

Do starého slovanského pojetí světa nejlépe uvede kniha Potvrdenie Knihy Svetla - Slovanské ponímanie Sveta, kde se lze seznámit, jak nazývali naši předkové energetické uzly (čakry) člověka, jaké byli úrovně člověka apod. Dokládá, že člověk na Zemi žije již velmi dlouho a že dávné kultury byly vyspělé, např. naši Předkové znali 27 planet, které dosud nejsou „objeveny“ atd. Atd. 

Védický pohled na svět - původně byly kultury na Zemi védické čili věděli – byly založené na znalosti. To je i řecké slovo gnose a Jan Kozák vysvětluje v knize Kořeny indoevropské duchovní tradice principy popsané ve védách a antické gnosi. Je kultura směřující ke světlu = védická a k hmotě = dolu, tj. Chtonická. Popisuje princip vykřesávání světla poznání – a to je pravé křesťanství. To, jak Židé překroutili védské poznání do současné podoby křesťanství popisuje v knihách Hippolytus: Vymítání všeho kacířstva a Evangelium neznámého boha: Raně křesťanské texty z objevu v Nag Hammadí

Slovanskou symboliku naleznete v knize Olgy Beregové Symboly Slovanov. Staroslověnská bukvice je soustava 49 písmen, matrice kde každé písmeno má vlastní obraz a pomáhá nám rozumět slovům, řeči. Bukvici vysvětlují dvě knihy - náročnější a nabitější Obrazové písmo Slovienov Vladimíra Lauberta a snažší pro uchopení BUKVICA - Věry Ovečkové.

Pohled na Slovanství z roku 1867 je v knize Ludevít Velislav Štúr - Slovanstvo a svet budúcnosti

Zdraví

Máme starý slovanský pojem CELITELSTVÍ, dnes bych jej vysvětlil jako uzdravitelství. Ze slovanského pohledu na svět vycházejí ruští autoři knih o zdraví. Valerij Sinelnikov a jeho výborné knihy Dohoda s nemocí 1 a 2 i další. Celostní pojetí světa, zahrnující jemnohmotné světy, prezentuje ruský psycholog Anatolij Někrasov v knihách Egregory - strážní andělé? nebo Smysl života a naše role v něm. Mnoho léčitelských rad nám dává ruský lékař Genadij Malachov, třeba v knize Očista těla a správná výživa.

Nesmíme opomenout ruského autora Andreje Ivaška, který své zkušenosti z obrody slovanského hnutí v Rusku zúročnil v knize Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa a odhaluje techniky bezpečnosti práce s libovolným duchovním poznáním včetně dědictví předků. Rozebral hlavní chyby a jejich psychologické, sociální a energetické předpoklady, příčiny, důsledky a řešení.

Zajímavých informací a knih je mnohem více, no pro začátek je to myslím, víc než dostatečné množství :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli