Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
14.05.2023
KURS "ZÁKLADY BOJE NOŽEM", 10.6. Brno
Radek Pokora, autor knih PŘIPRAV SE NA NEJHORŠÍ, Jak vítězit ve rvačkách a Bear Claw - Revoluce v sebeobraně žen zve na JEDNODENNÍ KURS "ZÁKLADY BOJE ... číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Védy
  4. Čím začít ve Slovanství?

Čím začít ve Slovanství?

Slovanství je široký pojem. Jak se v něm zorientovat, kde začít? Dovolím si předložit doporučení, co si přečíst mezi prvním, kde začít své poznávání... a zvláště, když vychází spousta nových knih.

Dějiny aneb odkud přicházíme

Podle oficiální historie se Slované objevují "z nebytí" na světlo v 6. století, předtím, o nich nic neví. Tak o tom musel Oskár Cvengrosch napsat knihu Tajné dejiny Slovenov a Uhorska, kde vysvětluje, že zde žijeme tisíce let a pod jakými jmény jsou naši předci schovaní v oficiální historii aneb "Uhri boli Slovania".

Přitom ještě roku 1601 Mauro Orbini dohledal o Slovanech mnoho po církevních knihovnách a sepsal Kráľovstvo Slovanov. Ukazuje, že tenkrát se ještě dalo dohledat, že Slované bojovali s Egyptem, Řeckem i Římem … Výstižný je citát „Přišli k Alexandrovi Velikému i poslové východních Germánů, které historici té doby nazývají Sarmaty a Skýty, my jim říkáme Venéti a oni sami sebe nazývají Slované.“ V této větě je vysvětleno veškero zmatení pojmů „neznámých národů“.

Do dějin posledních pár tisíc let nás uvede kniha BYSTVOR - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (vyšli již 4 díly). Jsou v ní přehledné mapy, jak se vyvíjely říše na Zemi. Rekonstrukce skutečných dějin se opírá o naše slovanské zdroje i legendy a mýty různých národů. Ukazuje, že na našem území byla několik tisíc let Veneja – země Venétů/Venedů/Vandalů/Vindů/Veletů – od Venátek (Venezia - Benátky) přes Vindovinu (Vienna – Vindobona - Vídeň) po Venedský záliv Svévského (=Slávského/Slovanského) moře - dnes Baltické (Valtické/Veltské/Veletské a jsme doma u Veletů - viz. výše) moře.

 Mapa Veneji před 4 000 lety

Pokud máte rádi vědecké texty doporučuji náročnější, ale o to důkladnější knihu Viktor Timura - Odklínanie histórie a pravdy o vzťahoch západu k Slovanom. Dokládá, že Slované patří k nejstarším obyvatelům Evropy a vysvětluje jak byly vytvořeny konstrukce Stěhování národů. Tuto konstrukci také velmi dobře vysvětluje Metod Nečas v knize My Slovania pred 2000 rokmi, který vychází z děl římských pisatelů a uvádí na pravou míru názvy národů. Změnou obsahu slov názvů obyvatelstva byl vytvořen konstrukt stěhování národů. 

Z hlediska jazykového - lingvistického velmi dobře uvádí na pravou míru starobylost Slovanů v Evropě kniha Kdo jsme my Slované Dušana Polanského, který přeložil ze Slovinštiny texty tamních vědců, kteří na základě moderního genetického výzkumu, ale i lingvistických analýz, ukazují, že situace je komplikovanější a leccos bylo jinak. Celá řada faktů a indícií svědčí o tom, že lidé hovořící "praslovansky" zde byli již dávno před tzv. historickým příchodem slovanských kmenů.

No a ucelený obrázek získáte, když si to propojíte s pohybem skupin lidí, které vyplývají z genetického výzkumu A. Kljosova v knize PÔVOD SLOVANOV. Genealógia DNA. Kljosovova teória je exaktná veda na úrovni organickej chémie, nie sú to dojmy ani predpoklady, ale skutočné mutácie v chromozómoch... Věděli jste, že nejvíce nositelů "slovanského" genu R1a žije v ... Indii?

Nedávné dějiny Ruska popisuje kniha Bůh synergie. Ukazuje jiný pohled na dějiny Ruska a Stalina. Úplně mne nadchla Šifrínova definice: "Liberálně-demokratický koncept předpokládá existenci několika politických stran, které mezi sebou bojují o moc. Jenže tradiční pojetí moci je dohoda na společných cílech a spolupráce na jejich dosažení.“ Kniha rozebírá do hloubky skutečné počty zemřelých hladomoru a jeho příčiny anebo také jak to bylo s Katyní a "přiznáním" ruské viny.

Slovanský pohled na svět

Do starého slovanského pojetí světa nejlépe uvede kniha V. Sinelnikova a A. Ivaška Ochránci dávného vědění nebo obdobně pojatá kniha Tajraga, které podávají informace příběhovou formou podobně jako série knih o Anastázii, vědmě ze Sibiře. Její příběh zní hodně pohádkově, ale ty hodnoty, které předává jsou čisté jak průzračná voda... osvěžte se v této zběsilé době ;-) . Volchv ze Sibře je také Georgij Sidorov, který napsal celou sérii knih G. Sidorov: Chronologicko-ezoterická analýza rozvoje současné civilizace. Je psána čtivou formou autorova životního příběhu, vezme nás společně na cestu lodi do hlubin Sibiře, kde se projdeme po rozvalinách starých hradišť nebo nás seznámí s tajemným židovským vědmákem, který našemu volchvovi předá dávné poznání...

Védický pohled na svět - Slovansko-árijské védy, které jsou velmi zajímavým zdrojem (ač s nejasným původem) informací a starého poznání, jsou vyprodány. Původně byly kultury na Zemi védické čili věděly, měly propojení s duchovním světem – byly založené na znalosti. To je i řecké slovo gnose a Jan Kozák vysvětluje v knize Kořeny indoevropské duchovní tradice principy popsané v indických védách a antické gnosi. Je kultura směřující ke světlu = védická a k hmotě = dolu, tj. Chtonická. Popisuje princip vykřesávání světla poznání – a to je pravé křesťanství. To, jak Židé překroutili védské poznání do současné podoby křesťanství popisuje v knihách Hippolytus: Vymítání všeho kacířstva a Evangelium neznámého boha: Raně křesťanské texty z objevu v Nag Hammadí

Slovanskou symboliku naleznete v knize Olgy Beregové Symboly Slovanov. Staroslověnská bukvice je soustava 49 písmen, matrice kde každé písmeno má vlastní obraz a pomáhá nám rozumět slovům, řeči. Bukvici vysvětluje dostupná kniha BUKVICA od Věry Ovečkové.

Pohled na Slovanství z roku 1867 je v knize Ludevít Velislav Štúr - Slovanstvo a svet budúcnosti

Zdraví

Máme starý slovanský pojem CELITELSTVÍ, dnes bych jej vysvětlil jako uzdravitelství. Ze slovanského pohledu na svět vycházejí ruští autoři knih o zdraví. Valerij Sinelnikov a jeho výborné knihy Dohoda s nemocí 1 a 2 i další. Celostní pojetí světa, zahrnující jemnohmotné světy, prezentuje ruský psycholog Anatolij Někrasov v knihách Egregory - strážní andělé? nebo Smysl života a naše role v něm. Mnoho léčitelských rad nám dává ruský lékař Genadij Malachov, třeba v knize Očista těla a správná výživa.

Nesmíme opomenout ruského autora Andreje Ivaška, který své zkušenosti z obrody slovanského hnutí v Rusku zúročnil v knize Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa a odhaluje techniky bezpečnosti práce s libovolným duchovním poznáním včetně dědictví předků. Rozebral hlavní chyby a jejich psychologické, sociální a energetické předpoklady, příčiny, důsledky a řešení.

Zajímavých informací a knih je mnohem více, no pro začátek je to myslím, víc než dostatečné množství :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli