Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

A. Leese - Rothschildové

Skladem (2 ks)
Kód: 2421
185 Kč –68 % 58 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.151 kg
Autor: Arnold Leese
Vydavatel: Bodyart Press
A. Leese - Rothschildové
Akce
185 Kč –68 %

cca 112 stran, formát A5, měkká vazba

Přinášíme další knihu pro studium totalitních fašistických skupin. Když se řekne fašismus, okamžitě se nám vybaví Hitler a jeho NSDAP, ale fašistické hnutí mělo své podporovatele nejen v Německu či u nás, ale také v Británii. Kde jednou z hlavních organizací byla Imperial Fascist League Arnolda Leeseho, která byla v úzkém kontaktu s další organizací Britons Society.

IFL se zrodila v listopadu 1928 jako vlastenecká, anti-socialistická organizace. Fanaticky antisemitského rázu nabyla až poté, co se v roce 1930 stal jejím vůdcem Arnold Leese. Hnutí původně založil brigádní generál D. Erskine Tulloch,s pomoc ímajora J. Baillieho, L. H. Sherrarda a A. Leeseho. Baillie a Sherrard však v roce 1932 na své členství rezignovali a Leese se stal jediným vůdcem hnutí s titulem ,,director-general".

Leese byl veterinární chirurg s praxí ve Stamfordu v Lincolnshire, jenž byl ve 20. letech jakýmsi ,,pařeništěm britského fašismu". V roce 1928 přesídlil do Guildfordu, kde z něj jeho fanatismus o ochota věnovat veškerý čas a zdroje novému hnutí brzy učinily osu, kolem níž se brzy otáčela činnost rasových nacionalistů a antisemitů v Británii. Leeseho schopnost získat peníze na vydávání novin ,,The Fascist" a trvalý proud pamfletů zasvěcených fašismu, antisemitismu a rasovému nacionalismu z něj učinily přirozený zdroj inspirace pro mnohé další Brity. 

Slovo vydavatele BodyArtPress: Knihu vydáváme zejména pro studijní účely. Vydavatel odmítá a odsuzuje jakékoli projevy antisemitismu, rasismu či xenofobie. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: