Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Babylon

Skladem (4 ks)
Kód: 6146
549 Kč –20 % 437 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.695 kg
Autor: R. F. Kuang
Vydavatel: Host
Babylon
Novinka
549 Kč –20 %

Babylon

neboli Nutnost násilí. Skryté dějiny revoluce oxfordských překladatelů

Román z alternativní historie prodchnutý magií od autorky bestselleru Maková válka 

Traduttore, traditore: Akt překladu je vždy aktem zrady. 

Rok 1828. Sirotka Robina Swifta odveze tajemný profesor Lovell z Kantonu do Londýna. Tam Robin celé roky studuje klasické jazyky a čínštinu a připravuje se na den, kdy nastoupí na prestižní Královský ústav překladatelství při Oxfordské univerzitě. Tento ústav, zvaný též Babylon, je hlavním světovým střediskem překladatelství a také magie. Stříbrodělství, umění zhmotňovat význam ztracený v překladu pomocí kouzelných stříbrných slitků, poskytlo Britům nevídanou moc a teď se uplatňuje při kolonizačních snahách impéria. 

Pro Robina je Oxford utopií, jež žije věděním. Vědění je však poslušné moci a Robin jako mladý Číňan vychovaný v Británii pochopí, že sloužit Babylonu znamená zrazovat svou vlast. Začne váhat mezi Babylonem a tajným spolkem Hermés, usilujícím o zastavení imperiální expanze. Když se Británie vrhne kvůli stříbru a opiu do nespravedlivé války s Čínou, Robin se musí rozhodnout… 

Lze změnit vlivné instituce zevnitř, nebo se revoluce skutečně neobejde bez násilí? 

Ponurý a drásavý román. Kouzlo fantasy často spočívá v útěku před skutečným světem, ale tady úniku není; Kuangová žánrovým přístupem skutečnou historii nezměkčuje, nýbrž vyhrocuje.
— The Guardian 

Babylon si vysloužil obrovskou chválu a plně si ji zaslouží. Je to Zlatý kompas Philipa Pullmana v duchu Pátého ročního období N. K. Jemisinové: vynalézavý a podmanivý, strhující a precizní. Kuangová je neúprosně disciplinovaná, přestože je zároveň hravá a nebojí se experimentovat.
— The New York Times 

Babylon od cenami ověnčené R. F. Kuangové, tematicky navazující na Tajnou historii a svým vyzněním reagující na román Jonathan Strange & pan Norrell, rozkrývá studentská povstání, koloniální odboj i používání jazyka a překladatelství coby hlavních nástrojů britského impéria. 

R. F. Kuangová

(nar. 1996) je čínsko-americká autorka fantasy. Narodila se v Číně a v roce 2000 emigrovala s rodiči do USA. Absolvovala čínská studia a historii na univerzitách v Cambridgi a Oxfordu, v současnosti studuje východoasijské jazyky a literaturu na Yaleově univerzitě. Debutovala románem Maková válka (2018, česky 2022), který byl přeložen do devatenácti jazyků. Na svůj debut navázala dvěma pokračováními – Dračí republika (2019, česky 2023) a Spalující bůh (2021, česky 2024). Za svou trilogii získala cenu Astounding Award (nejlepší mladý autor v rámci cen Hugo) a byla nominována na ceny Hugo, Nebula a World Fantasy Award. S velkým úspěchem se setkal i její samostatný román Babylon (2022). Nadšené ohlasy sklízí také nejnovější kniha Yellowface (2023), kterou vykročila mimo žánrovou literaturu. 

  • Rok vydání 2024
  • Počet stran 583
  • ISBN 978-80-275-1824-1
  • Rozměr 135x205 mm
  • Překlad Daniela Orlando

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: