Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

CD Tomáš Kočko & Orchestr Z Radosti

Skladem (2 ks)
Kód: 2393
299 Kč –3 % 289 Kč
Kategorie: Hudba
CD Tomáš Kočko & Orchestr Z Radosti
299 Kč –3 %

„Nebojme se pohádek“ – zní refrén jedné z písní nového alba Tomáše Kočka a jeho ORCHESTRu. Přes dvacet písni, tři pohádkové příběhy a navíc v CD vložená malá desková hra, to je nové album  Z Radosti. Akustické písničky vzájemně propojené třemi pohádkovými příběhy, které namluvil Tomáš Kočko, mají základ v Tomášově tvorbě pro brněnské divadlo Radost. Tomáš Kočko & Orchestr dělají novou nahrávkou radost nejen sobě, ale všem dětem a rodičům.

Tomáš Kočko spolupracuje s brněnským divadlem Radost, které se zaměřuje především na dětské publikum, už řadu let. Tomáš Kočko popisuje, že první myšlenky na nahrávku pro děti jsou spojeny se vznikem kompilačního alba Bongo BonBoniéra. „Je to už drahně let, co po mě vydavatel (Indies Scope) chtěl píseň pro děti na tehdy vznikající sampler dětských písní. Já to nestih, ale semínko bylo zaseto.  V průběhu následujících osmi roků jsem režíroval tři pohádková představení a hlavně pro ně napsal muziku a písničky. Při poslední režii, v souvislosti s Vančurovou knížkou Kubula a Kuba Kubikula, jsem narazil na zajímavý problém zvaný „spor o pohádku“: „mají klasické pohádky, tolik vzdálené světu současných dětí, vůbec smysl ještě udržovat při životě?“ zněla premisa tehdejšího sporu. To mě ponouklo k nápadu udělat desku pro děti a to vyloženě pohádkovou! Písničky ze svých představení jsem přearanžoval, doplnil o další sloky, pozval děti z pěveckého sboru Kampanela Brno a celé nahrávání, jakkoli to byla fuška, jsme si náramně užili. Pohádkově!

 

Nové album Z Radosti přináší písničky ze tří pohádek, které divadlo mělo nebo má na svém repretoáru.  Dvě pohádky jsou klasické, jedna moderní, i když už i ta se stala vlastně klasikou - zmíněný Kubula a Kuba Kubikula. Každý příběh má svůj hudební háv, takže na desce najdete jak moravskou cimbálku, tak český šraml. Pro kontinuitu pohádek načetl sám Tomáš Kočko doprovodný text, který je ale ukryt v pauzách. Uslyšíte ho jen, když desku vložíte do přehrávače a necháte ji hrát. Při náhodném výběru písniček zazní právě a jen ony písničky. Tomášův dvorní scénograf Michal Hejmovský opatřil booklet postavičkami z pohádek.

Album Z Radosti potěší nejen všechny fanoušky tvorby Tomáše Kočka, ale i rodiče a hlavně jejich ratolesti. Takže, jak zpívá Tomáš Kočko… nebojme se pohádek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: