Český antisemitismus na počátku 20.století

Tato publikace sleduje antisemitské pamflety na počátku 20. století, jedná se tedy o volné pokračování předešlé publikace o antisemitismu v 19. století.

Skladem (>5 ks)
Kód: 6777
199 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.4 kg
EAN: 9788090436565
Vydavatel: Bodyart Press
cesky antisemitismus na pocatku 20stoleti
Novinka

Tato kniha si klade za cíl vyplnit mezeru (jednu z mnoha) ve studiu české historie se zaměřením na ostudnou část a to projevy antisemitismu v českých zemích. Tato publikace sleduje antisemitské pamflety na počátku 20. století, jedná se tedy o volné pokračování předešlé publikace o antisemitismu v 19. století. 

Bohužel pro toto období nebyla sepsána důkladná studie, jako tomu bylo ve Franklově Emancipaci od Židů. Snad se nám podaří někoho takového motivovat, a tato kniha mu pomůže a poslouží jako zdroj informací. Počátkem 20. století byl pro antisemitismus stále antisemitismem spíše náboženského rázu, ten nám nejznámější, který razila nacistická strana, tedy antisemitismus politický, přichází až později, s rozpadem monarchie. O tom však až další publikace. Opět doufáme, že kniha napomůže ke studiu antisemitismu a tím zamezí šíření "dnešních" antisemitských nálad a neonacistických "myšlenek" a to tím, že odhalí jejich "kořeny" a následné důsledky.

Kniha obsahuje také tyto spisky:

Bismark o židech

Ujařmění světa židy

Talmud v praksi. Lidské oběti do 18. stol. - 1900

Žid Šimon Abeles - z historie pokusů pražské židy získat pro křesťanství - 1900

Boutmy - obžalovací řeči - 1907

Židovské zrcadlo - 1884

 

Vydáno: 2010 , Bodyart Press  

Počet stran: 304
Jazyk vydání: český
Forma: klasická kniha
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-904365-6-5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola