Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Dále než Einstein Hledání teorie vesmíru (2. vydání)

Skladem (3 ks)
Kód: 3487
295 Kč –18 % 240 Kč
Kategorie: Věda
Autor: Michio Kaku, Jennifer Trainer Thompson
Vydavatel: Dokořán
Dále než Einstein Hledání teorie vesmíru (2. vydání)
295 Kč –18 %

Příběh fyziky je komplikovaný a dobrodružný. Po staletí se fyzikové noří stále hloub do tajemství přírody, vyvíjejí nové přístroje, které pomáhají některá tajemství rozluštit a jindy zas vedou k objevení nových záhad. Ve dvacátém století se tento příběh nesmírně zrychlil. Vědci pronikli do hlubin vesmíru i k subatomárním stavebním prvkům hmoty. Definovali, jaké síly vládnou mikrokosmu i makrokosmu, a ukázali, jak se jedna odvozuje z druhé. Pak ale narazili na záhadu, která až dosud všem pokusům o objasnění vzdoruje: jak sjednotit gravitační sílu s jadernými interakcemi a elektromagnetismem? Fyzikové už dlouho rozpracovávají tzv. teorii strun, která by snad mohla být cestou k definitivnímu sjednocení. Vznik, vývoj, půvab i úskalí této teorie srozumitelně vysvětluje Michio Kaku, známý fyzik a popularizátor vědy, ve spolupráci s novinářkou Jennifer Thompsonovou.

Ukázka z knihy v pdf zde.

Autoři:

Jennifer Trainer Thompson je spisovatelka a editorka. Spolupracovala s Michiem Kakuem na několika knihách, sama publikuje knihy z pestré škály témat.

Michio Kaku, jeden z nejvýznamnějších a nejuznávanějších vědců současnosti, je profesorem teoretické fyziky na Univerzitě města New York. Je považován za průkopníka nových směrů v teoretické fyzice, mimo jiné i teorie superstrun. Kromě četných učebnic a vědeckých publikací je autorem populárně naučných knih Visions (Vize), Hypespace (Hyperprostor), Beyond Einstein (Od Einsteina dál, spolu s Jennifer Trainerovou) a nejnovější Parallel Worlds (Paralelní světy).

Překlad Jiří Langer, vázaná s přebalem, 130 x 205, 256 stran, 298 Kč, ISBN 978-80-7675-075-3, ISBN koeditora 978-80-257-3785-9, EAN 9788025737859, řada Aliter, vydání 2, poprvé vyšlo 17.05.2022.
Původní název: 
Beyond Einstein: The Cosmic Quest for the Theory of the Universe

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: