Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Duchovní hledání člověka

Skladem (3 ks)
Kód: 2990
278 Kč –18 % 226 Kč
Kategorie: Védy, duchovní, filosofie
Autor: Gurdžijev Georgij
Vydavatel: Eugenika
Duchovní hledání člověka
278 Kč –18 %

Georgij Gurdžijev byl jedním z nejvlivnějších duchovních učitelů 20. století. Tento Rus arménského původu, jenž později emigroval do USA, otřásl ve své době světem díky učení, které uceleně propojovalo východní a západní myšlení. 

Publikace čtenáře seznámí s Gurdžijevovým životním příběhem i učením. Představuje jeho spisy o duchovním hledání člověka, jakož i o zákonitostech, kterým podléhá náš svět z duchovního hlediska. Najdete zde vybrané eseje z díla Pohledy z reálného světa (Views from the Real World) z let 1919-1933. Dále výňatky z autobiografického díla Posel budoucího dobra (Vestnik grjaduščego dobra), v němž popisuje svou životní cestu a vznik svého učení. Obsáhlý úvod české překladatelky přibližuje podstatné prvky Gurdžijevovy biografie a výstižně tak seznamuje čtenáře s tí, kdo vlastně Gudržijev byl. 

Snad nejznámějším plodem Gurdžijevova učení je eneagram – model devíti typů osobnosti, jenž se stal populárním v rámci duchovněji zaměřené psychologie.

V této knize jsou dále uvedeny názory významného myslitele na nejrůznější témata: sebepozorování, pozornost, smysl utrpení, jak správně pracovat, odstranění návyku, energie a spánek, jak si prodloužit život, jak vychovávat děti, podstata a osobnost, tři síly a úspora energie, experimenty s dýcháním, člověk jako herec, dva druhy umění, Měsíc, potvrzování a odmítání, nezaujatost, materiálnost světa, krystalizace čtyř těl, připomínání si sebe sama, svobodná vůle, vlivy působící na člověka, osvobození sebe sama, ješitnost...

Ukázku si můžete přečíst zde v pdf.

Autor: Gurdžijev Georgij
Jazyk: český
Vydavatel: Eugenika
ISBN: 978-80-8100-672-2
EAN: 9788081006722
Formát: Brožovaná, str., 130x200
Rok vydání: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: