Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

FALEŠNÁ DEMOKRACIE. Manifest osudu USA

Skladem (>5 ks)
Kód: 2974
421 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.505 kg
Autor: F. William Engdahl
Vydavatel: Torden

První vydání v češtině.

V 90. letech minulého století Spojené státy americké stály před novou výzvou. Studená válka se Sovětským svazem skončila, železná opona spadla a jeviště dějin zůstalo zdánlivě prázdné.

Hlavní herci však potřebovali nové „hry“. Najednou tu nebyl téměř žádný „nepřítel“, který by ospravedlňoval pokračující obrovské vojenské výdaje USA nebo existenci NATO. Elitní kruhy v USA a v Evropě rafinovanými metodami tedy zavedly novou tyranii na územích počínaje Ukrajinou přes Egypt po Libyi.

Cílem bylo využívat obyčejné lidi, často studenty, pro svržení režimů, které odolávaly tomu, co David Rockefeller kdysi nazval Vláda jednoho světa nebo Globální korporátní tyranie.

Jde o téměř neuvěřitelnou kroniku toho, jak vybrané nevládní organizace hlásají svobodu, lidská práva a demokracii, ale přitom chtějí přinášet válku, násilí a teror. Knihu by měl číst každý, kdo chce skutečně porozumět světovým událostem posledních tří desetiletí.

AUTOR F. William Engdahl
VÄZBA tvrdá
JAZYK český
ROK VYDANIA 2020
VYDAVATEĽSTVO TORDEN
POČET STRÁN 237
ISBN 978-80-8223-049-2

F. William Engdahl

SpisovateľMinneapolis, Minnesota, USA
  • americký nezávislý novinár, historik a ekonomický vedecký pracovník žijúci v Nemecku. Za posledných 28 rokov Engdahl intenzívne študoval a písal o všetkých aspektoch medzinárodnej ropnej a energetickej politiky a hospodárstva. Pôsobil ako nezávislý ekonóm a novinár v New Yorku a Európe a venoval sa témam, ako, politika EÚ, lobizmus za obilie, politika MMF, zahraničný dlh tretieho sveta, politické a ekonomické hry v zákulisí a ázijská kríza, . Píše pre noviny, časopisy a elektronické médiá ako Nihon Keizai Shimbun, Grant's Investor.com, European Banker, Buisness Banker International a ďalšie.
  • Píše  o svetovej politickej scéne už viac ako tridsať rokov. Jeho rôzne knihy o geopolitike sú interakciou medzi medzinárodnou mocenskou politikou, ekonomikou a geografiou - boli preložené do 14 cudzích jazykov z vrátane čínštiny, francúzštiny,  či japončiny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: