Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Ford A Stalin: O Tom, Jak Žít Lidsky

Skladem (>5 ks)
Kód: 2953
327 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.513 kg
Autor: VP SSSR - Vnitřní prediktor Souborné, sociálně spravedlivé Rusi
Vydavatel: KSBpress

V této práci bude řeč o pohledech dvou velmi odlišných lidí (jak je zvykem hodnotit) na ekonomiku a život společnosti:

Henryho Forda, zakladatele a šéfa „Ford Motors“, jedné ze světově nejmocnějších korporací automobilového průmyslu; a Josifa Vissarionoviče Stalina, politika, sociologa a ekonoma, jehož chápání světa a vůle se projevily ve zformování a rozkvětu Svazu sovětských socialistických republik – „supervelmoci č. 2“ 20. století, státu-superkoncernu.

Navzdory tomu, co lze připustit na základě všeho, co nás učili ve škole o boji „kapitalismu“ a „socialismu“, pohled na běžný život společnosti mají tito dva lidé v podstatě stejný. Rozdíl je jen v tom, že H. Ford se zaměřuje především na mikroekonomickou úroveň a vztahy lidí jako zaměstnanců jednoho podniku a vyhýbá se rozboru otázek organizace makroekonomiky a budování státních institutů, a J. V. Stalin se soustřeďuje na problémy rozvoje politické ekonomie jako vědy, přeměny kultury a organizace makroekonomiky jako státního superkoncernu, a přenechává mikroekonomické otázky svobodné tvořivosti samotné společnosti.

Tak se v podstatě tito dva lidé navzájem doplňovali, odkrývajíce svou činností cestu k jednotě národů Ruska a Ameriky a také ostatního světa ve vší jeho kultuře, vyjadřující mravnost a etiku poctivého člověka, člověka Tvůrce.

Nicméně jejich současníci a potomci neměli zájem je pochopit. A za ten nezájem svět zaplatil druhou světovou válkou 20. století, za ní následující „studenou válkou“ mezi NATO a SSSR, a také nyní probíhající zvrácenou „globalizací“.

I když jsou v této práci nevyhnutelnou měrou uváděny citáty z vystoupení H. Forda a J. Stalina v tisku, jsou to jen citáty. Je nutné studovat jejich odkaz nikoli z úryvků, ale z jejich prací, abychom měli ucelenou představu o tom, kdo z nich zejména v čem měl pravdu a také v čem se mýlil.

Pochopíme-li, rozvineme-li a budeme-li v životě následovat odkaz H. Forda a J. V. Stalina, potom historická perspektiva všech národů získá novou, lepší kvalitu…

  • Stran : 304
  • Rozměr : 171x235x16 mm
  • Vazba : lepená
  • Autor: VP SSSR - VNitřní prediktor Souborné, sociálně spravedlivé Rusi
  • Rok vydání originálu : 2002
  • Překladatel : Leva-net tým
  • Rok vydání překladu : 2019
  • Jazyk : Česky
  • ISBN : 978-80-906978-4-3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: