Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

GEOPOLITIKA. Jak se to dělá?

Skladem (>5 ks)
Kód: 3600
394 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Nikolaj Starikov
Vydavatel: Torden

Vítejte v geopolitice! Slovo „geopolitika“ pevně vstoupilo do našich životů společně s knihou GEOPOLITIKA. Jak se to dělá?

Známý ruský publicista Nikolaj Starikov vás zve k nahlédnutí geopolitiky z ruského úhlu pohledu. Snadněji tak pochopíte myšlení a jednání Ruska, jednoho z velkých aktérů současné světové politiky, v historickém a aktuálním kontextu. Spatříte klíčové momenty, které podmínily a formovaly ruskou politiku od dob Petra Velikého až do současnosti.

Průběh historie se tak náhle stane srozumitelným a činy států, které byly dosud považovány za “nepochopitelné”, získávají význam a stávají se logickými. Díky této knize se dozvíte, jaký přístup zvolit za účelem hlubšího pochopení také toho, co se děje v současnosti.

“… Nuže, vítejte v geopolitice! Proč je pro nás důležitá? Proto, neboť má praktický význam. Nyní nemám na mysli nutnost studia této vědní disciplíny budoucími panovníky, prezidenty, předsedy vlády, vyslanci či vojevůdci. Ne. Jde o to, že geopolitika dnes může otevřít oči lidem, kteří to sami od sebe z různých příčin nezvládnou. Lidem, kteří se nacházejí v područí iluzí nebo nejistoty. Těm, kterým nedostatek znalostí nebo předsudky brání podívat se na svět po novém. Příčina neschopnosti není důležitá, podstatné je otevřít oči a pochopit, že všechno, co se kolem nás děje, je způsobeno rozhodnutími politiků.”

Nikolaj STARIKOV
alt=
aktivista, novinár, spisovateľRusko
Nikolaj Starikov (23. august 1970, Leningrad, Rusko) je ruský politický a spoločenský aktivista, novinár, spisovateľ (autor niekoľkých kníh o novej a nedávnej minulosti, ktorými vzbudil rozruch aj v rámci vedeckej obce). Jeho knihy sú mixom geopolitiky, ekonómie, histórie Ruska a rôznych krajín. Sám autor svoje diela žánrovo označuje ako "historicko-politické detektívky.  Starikov často vo svojich dielach oponuje Viktorovi Suvorovovi a svoje príbehy stavia na spomienkach účastníkov a očitých svedkov opisovaných prípadov. Jeho knihy sa zameriavajú najmä na súčasný stav vecí v politike a ekonomike.
AUTOR Nikolaj STARIKOV
VÄZBA tvrdá
JAZYK český
ROK VYDANIA 2022
VYDAVATEĽSTVO TORDEN
POČET STRÁN 376
ISBN 978-80-8223-099-7

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: