Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Ginza - gnostická bible nazarejců I.: Poklad

Skladem (>5 ks)
Kód: 1383
441 Kč –27 % 319 Kč
Kategorie: Védy, duchovní, filosofie
Hmotnost: 0.421 kg
Autor: Jan Kozák
Vydavatel: Bibliotheca Gnostica
Ginza - gnostická bible nazarejců I.: Poklad
441 Kč –27 %

Autor: Jan Kozák

Jazyk: Česky

Stran: 275

Vydáno: 2008

Jedná se o svatou knihu prastaré mezopotámské křesťanské obce, jejímž členem byl podle nazarejské tradice i známý Jan Křtitel. Tato kniha potvrzuje svým obsahem a zaměřením gnostický původ celého křesťanství. V nyní vydaném prvním svazku (ze dvou) se nachází polovina textu Pravé Ginzy. Knihu v barevné pevné vazbě s obálkou zdobí nazarejské ilustrace ze středověkého rukopisu.

„Nazarejci“ nebo také „mandejci“ či „přívrženci učení Jana Křtitele“ je prastará křesťanská obec, sídlící v jižní Mezopotámii, která, jak sama tvrdí a jak vyplývá také ze známé scénky křtu Ježíše Krista v Novém zákoně, reprezentuje velmi starou tradici křesťanství, jež předchází nám známé křesťanství biblické. Její gnostické učení obsahuje jak prvky védské a párské, tak také vlivy mezopotámské náboženské tradice.
Ginza – „Poklad“ – je základní svatou knihou této náboženské obce. Obsahuje staré mytické příběhy o vzniku světa, o křtu Adama a jeho tří synů Hibila, Šitila a Enoše a o příchodu Spasitele, tj. Slova Poznání, na tento svět. Největší část textu líčí boj Poznání s říší Temnoty a jejím Vládcem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: