Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Islámská doktrína o ženách

Skladem (5 ks)
Kód: 3727
108 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Bill Warner
Vydavatel: Centrum pro studium politického islámu

Role žen v islámské civilizaci se velmi liší od jejich postavení v naší společnosti. Ženy musí žít podle doktríny, která je založena na příkazech Alláha v koránu a na slovech a činech Mohameda v hadísech a síře – jeho životopise.

V islámské doktríně se na ženy pohlíží jako na méněcenné a z právního hlediska podřízené mužům (Buchárí 1, 6, 301), měly by být zahaleny, pokud nechtějí být zneužívány (korán 33:59) a ve všech ohledech by měly poslouchat své muže, jinak mohou být bity (korán 4:34).

Mohamed, kterého Alláh uznal jako dokonalý příklad k následování pro veškeré lidstvo, měl mnoho žen a sexuálních otrokyň. Jednou z Mohamedových oblíbených žen byla Áiša. Oženil se s ní, když jí bylo šest let a začal se s ní pohlavně stýkat, když jí bylo devět let. Tento sňatek byl ustanoven jako neměnný příklad pro budoucí generace a byl kodifikován v islámském právu šaría.

Ideologie představená v této knize vládne stovkám milionů ženských životů. Seznamte se s jejich světem v Islámské doktríně o ženách.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: