Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Jaroslav Kuba: ...vytunelovaný Listopad (vzpomínky a eseje)

Skladem (>5 ks)
Kód: 6140
299 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.352 kg
Autor: Jaroslav Kuba
Vydavatel: Nakladatelství ABB
Jaroslav Kuba: ...vytunelovaný Listopad (vzpomínky a eseje)
Novinka

Autor JUDr. PhDr. Jaroslav Kuba, CSc. (*1951) navazuje na knížku „Podezření: druhý Mnichov“ z roku 2020, v níž se formou státoprávních esejí dobírá odpovědi na příčiny rozpadu SSSR, které ještě před touto historickou událostí vedly u nás k „Listopadu“.

Čtenáři tuto dějinnou změnu líčí na pozadí svého vlastního životního příběhu, jenž se svojí podstatou příliš neliší od života nemálo jeho vrstevníků, Čechoslováků, jejichž osudy předurčil vývoj poměrů – domácích a na ně fatálně působících zahraničních sil a zájmů. Autor se velmi otevřeně, někdy až humorně, svěřuje z životních peripetií. Ať už na střední škole, kde v roce 1968 vedl okupační stávku či za jakou cenu se dostal až k vysněné možnosti učit filosofii. Posléze v roce 1988 k pozvání z USA na stáž k problematice lidských práv. Aby po návratu zíral, jak se z historické příležitosti k na stolení právního státu a upevnění jeho suverenity, podřízené suverenitě československého lidu, a to vše v rámci důsledného naplňovaní filosofie lidských práv, o překot stává majetkový převrat. Ten záhy přinesl likvidaci makroekonomické báze suverenity Československa, posléze i jeho existence, a vedl k útvaru, který zahraniční etatisté charakterizují jako „fiktivní stát“.

Jaroslav Kuba tak rekapituluje svůj optimismus, jenž mimo jiné vložil v roce 1991 do vysokoškolských skript „Filosofie lidských práv a právo“. Jména uváděná v publikaci jsou, až na veřejně známá, smyšlená a autor, který již prožívá „podzim života“, touto prací nabádá k jedinému – zamyšlení a pochopení. Neboť ve společnosti bez „filosofie“, čili „lásky k moudrosti“, člověk přestává být měřítkem „všeho jsoucího“ a stává se pouhým nástrojem manipulátorů k dosažení jejich osobních cílů...

brožovaná
1. vydání, 2024
vlastním nákladem
227 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: