Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Jeden rok v životě včely

Skladem (3 ks)
Kód: 2549
349 Kč –24 % 262 Kč
Kategorie: Pohádky, pověsti, romány, dětské
Autor: David Gerstmeier, Tobias Miltenberger, Hannah Götteová
Vydavatel: Nakladatelství KAZDA
Jeden rok v životě včely
349 Kč –24 %

Vydej se na dobrodružnou výpravu!

Včelí společenství v průběhu celého roku

  • CO DĚLAJÍ VČELY V ZIMĚ?
  • EXISTUJE NĚCO JAKO VČELÍ ŘEČ?
  • JAK VČELY VYRÁBĚJÍ LAHODNÝ MED?
  • JAK SE VŮBEC VČELA STANE KRÁLOVNOU?

Nahlédni s námi do včelího úlu! Budeme pozorovat pilné včelky zblízka a zjistíme, co vše se v úlu děje. Každá jednotlivá včelka má totiž svůj důležitý úkol: od výchovy nováčků přes stavbu plástů až po sběr nektaru a pylu. Dále se také dozvíme, jak se včelaři o svá včelstva starají, aby se jim dobře dařilo a byla zdravá.

Recenze knihy na portálech: Tvoje chvilka

Autoři

  • Tobias Miltenberger po studiu v Jižní Americe začal pracovat se včelami a od té doby ho to už nepustilo. V průběhu studia zemědělství se věnoval žížalám a včelám, které považuje za důležitá stvoření. Jeho blízké toto zaměření poměrně zaskočilo, Tobias si z toho však nic nedělal. Jeho zájem o včely postupně vzrostl natolik, že právě včelám se rozhodl věnovat i nadále. A díky tomu jim může i pomáhat: Čím více toho o nich ví, tím lépe je také může chránit.
  • David Gerstmeier - Včely jsou Davidovy blízké kamarádky už od dob jeho dětství. Už jako malý kluk se rozhodl, že se stane včelařem, svoje první včelstvo si přál ke dvanáctým narozeninám. Od té doby si David svůj život bez včel už ani nedovede představit. Stal se včelařem a na dva roky odcestoval do Afriky. Tam podporoval jeden včelí projekt a seznámil se s africkými včelami. Po návratu do Německa se vyučil zahradníkem a stal se včelařským mistrem. Ani to mu však nestačilo, včely mu jednoduše přirostly k srdci. Proto se je neúnavně snaží studovat a ukazovat lidem, co mohou udělat pro to, aby se včelám dařilo.
  • Hannah Götteová už jako malé děvčátko ze všeho nejraději trávila svůj volný čas venku v přírodě. Dlouhé hodiny se jen tak toulala lesem, hrála si u potoka nebo se proháněla na koňském hřbetu po zelených lánech. Hannah se jednoho dne stane učitelkou a ráda by okouzlující svět přírody včetně zvířat ukázala také dětem.
Autor: David Gerstmeier, Hannah Götteová, Tobias Miltenberger
Jazyk: čeština
Překladatel: Barbora Špundová
Věková kategorie: od 6 let
ISBN: 978-80-88316-50-3
Originální název: Ein Jahr mit den Bienen
Počet stran: 72
Formát: 200 x 220 mm
Vazba: Pevná, celobarevná
Vydalo: Nakladatelství KAZDA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: