Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

KAREL KRAMÁŘ. MUŽ, KTERÝ PŘIVEDL ČESKÝ NÁROD KE SVOBODĚ

Skladem (>5 ks)
Kód: 3084
109 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.87 kg
Autor: Karel Kramář
Vydavatel: Nakladatelství ABB

Ke stoletému výročí vzniku samostatného Československa vzniká tento sešit s jediným cílem: oslavit český nacionalismus. Nacionalismus vysmívaný i obávaný; hrdou sílu českých srdcí, jíž není vlastní ohýbati hřbet jak před Východem, tak před Západem. Tento sborník projevů, úvah, vzpomínek i básní zaměřuje se na osobu dr. Karla Kramáře – muže, který bojoval za svůj lid, za demokracii a za spravedlnost; který může být považován za ztělesnění krásného českého vlastenectví.

Karel Kramář! Jak málo doceňovaný je dnes tento duch! A přece – kdo více než on zasloužil se o svobodu československého národa! Možná je tomu tak proto, že ve službě vlasti nedbal o slávu svého jména, o kult osobnosti; a možná je to tím, že jeho slova musela by nutit vrcholné politiky dnešního státu českého k nejhlubšímu pokání. Ale to přenechejme svědomí politiků. Nechť se čtenář nechá vtáhnout na přelom 19. a 20. století, do doby nejbujnějšího rozkvětu pravého českého vlastenectví. Knížka tato vznikala ve snaze předati nejkrásnější, živý a autentický obraz těch dob, který dá čtenáři spoluprožíti těžkých bojů a slavných vítězství ve jménu národa. Těchto bojů buďme pamětlivi a neustupujme! Čest předkům, kteří dobyli nám náš stát!

KAREL KRAMÁŘ
Muž, který přivedl český národ ke svobodě

Vydalo jako svou 16. publikaci nakladatelství Adam Benjamin Bartoš
v Praze v květnu 2018 u příležitosti 81 let od smrti Karla Kramáře
jako sešit č. 5 edice Národovecká knihovnička

Editor sborníku: Prokop Zapletal, 2018
Autoři textů: Karel Kramář, Prokop Zapletal, Piotr B. Struve, Vladimír Sís, Adam B. Bartoš, Viktor Dyk, Josef Matoušek, Petr Bezruč, Josef Vítězslav Šimák
Ilustrace Karla Kramáře na obálce: Miroslav Vomáčka, 2018
Obálka a sazba: Adam B. Bartoš

Vydání první

ISBN 978-80-907230-1-6

brožovaná, formát A5, vazba V2, 56 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: