Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Kdo jsme my Slované

Skladem (>5 ks)
Kód: 2728
395 Kč –12 % 347 Kč
Kategorie: Slovanství
Autor: Dušan Polanský
Vydavatel: Eko-konzult
Kdo jsme my Slované
395 Kč –12 %

V hodinách dějepisu jsme se učili, že staří Slované se rozšířili na východní polovinu Evropy někdy v 6.- 8. století n. l. Předtím na našem území žili Keltové, Germáni a jiné neslovanské kmeny.

Nová fakta, získaná na základě moderního genetického výzkumu, ale i lingvistických analýz, ukazují, že situace je komplikovanější a leccos bylo jinak. Máme mnoho indicií toho, že mluvčí jazyků blízkých dnešní slovanštině byli autochtonními obyvateli Evropy s kořeny vysledovatelnými minimálně do neolitu. Jak to tedy bylo?

Podívejme se na genetické pozadí dnešních Evropanů. Které migrační vlny a procesy měly na toto složení největší vliv? Jaký je původ starověkých kmenů Keltů, Germánů, Árjů apod.? Jak to bylo se stěhováním národů? Co o tom prozrazují archaické nápisy a toponyma? Jak jsme pokročili s jejich luštěním? Celá řada faktů a indícií svědčí o tom, že lidé hovořící "praslovansky" zde byli již dávno před historickým příchodem slovanských kmenů. Ukazuje se, že slovanština má úplně speciální postavení v rámci rodiny indoevropských jazyků. Poznání dávných dob a prehistorie určitě nebude nikdy úplné, ale dnešní poznatky poodhalují závoj nevědomosti do té míry, že mění dnešní převládající názory na dějiny starých Slovanů i celé Evropy.

  • Nakladatel: RNDr.Ján Bienik CSc.- EKO-KONZULT
  • ISBN: 978-80-8079-298-5
  • Rok vydání: 2020
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: pevná bez přebalu
  • Počet stran: 256

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: