Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Lidice

Skladem (2 ks)
Kód: 3449
399 Kč –25 % 299 Kč
Kategorie: Válečné
Autor: Vladimír Konopka
Vydavatel: Naše vojsko
Lidice
399 Kč –25 %

Za druhé světové války vstoupily Lidice do paměti lidstva. Zločin hromadné vraždy, který zde spáchali okupanti, vyvolal nejlidštější sympatie s touto malou hornickou vesnicí na Kladensku. V mnoha zemích vyrostly činy poctivých a mírumilovných lidí, které pomáhaly bojujícímu Československu i ostatním národům v boji proti fašismu.
Až po skončení války bylo možno podrobněji vysvětlit, jak k zločinu došlo a jaký osud museli prožívat lidičtí muži, ženy a děti. O tom vypráví tato kniha.
Čtenář v ní zalistuje soudními protokoly, seznámí se s dokumenty, které hovoří o přípravě i průběhu tragédie. Seznámíme se i se statečnými životy lidických horníků od jejich spolupracovníků, sledujeme těžké dny žen v koncentračních táborech. Se zvláštní pozorností a účastí přijímáme vyprávění zavlečených lidických dětí, které svými životy opsaly neuvěřitelně složité životní dráhy.
Bratrská solidarita národů, válčících za svobodu, které si při vzpomínce na Lidice podávaly ruce, ať jejich jazyk nebo barva tváře byla jakákoli, to je další kapitola života Lidic, kapitola, kterou procházíme téměř všemi světadíly. O desítkách dalších Lidic, jimiž byla poseta naše okupovaná země v době druhé světové války, mluví tato kniha rovněž skutečnostmi dokumentů.
Závěrečné stránky této knihy, které vyprávějí o poválečném šťastném životě svobodných Lidic, ukazují, jak živé Lidice našich dnů stále a znovu jsou symbolem míru a přátelství mezi národy. Kniha má bohatou fotografickou dokumentaci.

Autor: Vladimír Konopka
Rok vydání: 2022
Jazyk: Česky
Nakladatel: Naše vojsko
Vazba, počet stran: Vázaná, 128 stran
Rozměry: 195 x 246 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: