Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Luboš Y. Koláček, Josef Ripka: Tajemné stezky - Barokní krajinou Kladského pomezí

Skladem (2 ks)
Kód: 2477
329 Kč –27 % 237 Kč
Kategorie: Pohádky, pověsti, romány, dětské
Autor: Luboš Y. Koláček, Josef Ripka
Vydavatel: Regia
Luboš Y. Koláček, Josef Ripka: Tajemné stezky - Barokní krajinou Kladského pomezí
329 Kč –27 %

Kladsko – kdysi nedílná součást Českého království, poté po různých válkách a mírových ujednáních nejprve pruské, poté německé a v současnosti polské – je nádhernou zemí. Stejně krásné a zajímavé je i Kladské pomezí – příhraniční kraj mezi Broumovem a Orlickými horami.

Spolu s autory navštívíme překrásná česká i polská města od Broumova na severu přes polské Kladsko a Kladskou Bystřici až k Náchodu, Novému Městu a České Skalici na jihu a jihozápadě. Vynechat nesmíme ani světoznámá skalní města v blízkosti Adršpachu a Teplic nad Metují, skalní bludiště na vrcholcích stolových hor Boru a Hejšovině, lázně, hrady, zámky, barokní kláštery, kostely a poutní místa porůznu rozesetá v malebné krajině celého regionu. Během svého putování se seznámíme s místními velikány, rodáky i osobnostmi, které zde v minulosti působily. A protože cestujeme po Tajemných stezkách, můžeme zde některé z postav – většinou ty zlé – při troše štěstí potkat v podobě nejrůznějších přízraků, zjevení a strašidel z místních báchorek a pověstí.

Takže vítejte na Kladském pomezí, milí čtenáři, a pozor na bludný kámen, který se zde zcela určitě někde ve skalních labyrintech povaluje…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: