Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Magnetka Triskel

Skladem (>5 ks)
Kód: 3850
49 Kč –20 % 39 Kč
Magnetka Triskel
49 Kč –20 %

Magnetka Triskel má průměr 9 cm barvy fialové na bílém podkladě

Symbolika, kterou jsme při navrhování magnetky použili je plně v harmonii s kulturou našich Předků.

Význam symboliky magnetky Triskel

Poznámka k barvě: Na základě knihy Škola slovanského symbolu jsme zvolili fialovou, která je barvou duchovnosti, čistoty úmyslů a snahy spojit se s Bohem. Při činnosti přidává zvýšenou tvořivou aktivitu, materializaci myšlenek. 

Obecně je považován za keltský symbol. Ovšem s konstruktem tzv. "Keltů" je to velmi vachrlaté, viz. např. článek. Tedy budeme jej považovat za symbol předků bílých lidí, dnes již rozčleněných na různé podmnožiny bílé rasy.

Co říká wiki: "Triskelion (nebo triskele, z řeckého τρισκελης „trojnohý“) je symbol skládající se ze tří ohnutých lidských nohou nebo obecněji ze tří do sebe zapadajících spirál nebo jakýkoliv podobný symbol s třemi výčnělky jevící symetrii cyklické grupy C3.

Triskelion je symbolem Bretaně, Sicílie a ostrova Man; sicilský a manský triskelion se vyznačuje třema běžícíma nohama ohnutýma v koleni, spojenýma ve středu. Vztah triskelionu složeného z nohou a jiných variant není jasný. Spirální triskele je často zařazována jako sluneční symbol, na druhou stranu triskelion s nohama má občas v centrálním spojovacím bodě masku gorgony nebo v sicilské verzi hlavu Medúsy, což naznačuje spíše podsvětní význam."

Ještě důležitější, než jak kdo v minulosti symbol používal, je jak symbol působí, jaký má vliv. Našel jsem velmi zajímavý článek o Triskelu od Jitky Třešňákové, www.inspirala.cz:

  • Tento symbol je založený na magické trojce a spirále, jež je sama o sobě účinným ochranným znakem, symbolem transformace a evoluce.
  • Trojitá spirála, jež tvoří triskel, poukazuje na tři časy – minulost, přítomnost a budoucnost – žijme v přítomnosti ponaučeni z minulosti s vědomím, že svým současným nastavením tvoříme svou budoucnost.
  • Triskel nebo také Triskelion, Triquetra, trojnoží nebo sluneční kolo je silným tvarovým zářičem, jehož síla vychází z kruhu života, z jednoho centrálního bodu. Symbolizuje sluneční kotouč se třemi paprsky. Spirály představují nekonečno, věčnost a neustále se opakující cyklické děje ve vesmíru, na planetě, v přírodě. Každá spirála se otáčí ve stejném směru, jež tvoří rovnováhu, harmonii a kontinuální pohyb, tok života a Zemi v jejích ročních obdobích a cyklech.
  • Řecký význam termínu Triskelion značí „tři -nohy“, protože připomíná tři běžící nohy.

SMYSL A VÝZNAM SYMBOLU

1.POHYB

Pozorujeme-li tento symbol, vidíme spojení s pohybem. Všechny tři spirály-nohy, jsou umístěny takovým způsobem, že když se symbol objeví z jakéhokoliv úhlu, jako by byl v neustálém pohybu vpřed. Představuje tak základní složky energií: akce, cykly, pokrok, evoluce, soutěž, pohyb vpřed.

2.ČÍSLO TŘI

Tři spirály-nohy mají důležitý symbolický význam, jež je interpretován v závislosti na době, regionu, kultuře, mytologii apod.

Duch, mysl, tělo

Otec, Syn, Duch svatý

Matka, otec, dítě

Minulost, přítomnost, budoucnost

Síla, Intelekt, Láska

Stvořitel, Ničitel, Udržovatel

Vytvoření, Uchování, Ničení

Symbolika čísla tři či jeho násobků je hodně častá v keltské kultuře, číslo tři mělo pro Kelty velký význam. V Ceasarových zápisech se dozvídáme, že druidové učili své žáky ve verších o třech větvích – triádách. Měli bohyně a bohy s třemi hlavami, jako například bohyně úrody Matrona či Morrigan.

Význam trojité spirály je spojován také s mnichy, kteří symbolu přiřazovali význam Svaté Trojice (Holy Trinity).

Často se také vyskytuje význam tří živlů, tedy vody, ohně a větru nebo trojici symbolů narození, smrti a dalšího života.

Kombinace těchto dvou složek (pohyb a trojice) nás vedou k závěru, že tento keltský symbol může představovat tři keltské světy:

  • Jiný svět – svět, kde žijí duchové, bohové a bohyně
  • Svět smrtelníků – svět, kde žijeme my, společně s rostlinami a zvířaty
  • Nebeský svět – kde žijí neviditelné energie, jako síly slunce, měsíce, větru a vody

TRISKEL A KELTOVÉ

Sílu energetické spirály znali již staří Keltové, zvláště jejich učenci druidové. Vyráběli je z lehkého kovu a tok energetické vibrace cíleně využívali pro zharmonizování organismu, odstranění vnitřního napětí, k příznivému ovlivnění potravin a vody.

I Keltové věřili, že nejdůležitější věci v životě jsou: zrození, smrt a znovuzrození – tělo, mysl, duch – zda minulost, přítomnost, budoucnost. Triskel tedy představuje souvislý pohyb času a proto jej nazývali také Spirála Života.

Alchymisté pojmenovali tento keltský symbol Tajný oheň. Byl archetypálním symbolem velké moci a byl zobrazován v celém keltském světě.

Keltská spirála je ztvárněná jedním tahem a je symbolem nekonečně opakujícího se tvoření, vývoje a rozpadání světa. Motiv spirály najdeme vyrytý na kamenných monolitech různě po světě.

Nejznámější zobrazení pochází z Newgrange (Irsko), který se datuje až 2500 p.n.l. Symbol je vyřezaný do skály u hlavního vchodu, tak uvnitř komory.

VYUŽITÍ SYMBOLU PRO ČLOVĚKA

V životě člověka představuje triskelion cestu dovnitř do svého nitra, má hloubku osobního růstu, lidského rozvoje a duchovní expanze.

Nosí se jako talisman, dokáže totiž posílit schopnosti a dovednosti. Nošení spirály posiluje vůli a pomůže při změnách ve všech rovinách.

Triskelion z některých kovů (měď, zlato, stříbro) shromažďuje a šíří frekvence, které rezonují a tím neutralizuje škodlivé energie a vyrovnává Yin a Yang v téměř jakémkoli prostředí. Dokáže nastavit bioelektrický a biomagnetický tok energie založen na matematice a posvátné geometrii, umístěný v okolí vody, vytváří energetické viry, které upravují molekulární strukturu vody a zvyšuje vibrační frekvence vody (umístěte triskelion na nádoby), chrání vodu od elektromagnetických polí, posiluje růst rostlin, a také očišťuje krystaly.

O HISTORII TRISKELU

Triskel je starověký symbol s různými verzemi, jež byl nalezen v mnoha kulturách po celém světě. V předkřesťanských dobách se spojoval s trojitou bohyní (Panna, Matka, Stařena) a byl nalezen v iluminovaných rukopisech. Triskelion je mimo jiné též symbolem Bretaně a lze jej nalézt na vlajce Sicílie a vlajce a znaku ostrova Man. V Asii se tento znak rozšířil zejména díky buddhismu, kde “trojnožka” s vakem symbolizuje 3 ctnosti, tím vakem je samozřejmě náš nynější život, který se může díky spolupráci 3 podstavců vymanit z koloběhu znovuzrozování, pokud mezi podstavci nepanuje rovnováha, člověk se zrodí znovu. Byl také objeveny na mykénských nádobách (1600–1100 př.n.l.), a – zřejmě díky keltskému vlivu – společně s tetraskelionem na mincích z různých oblastí Malé Asie (4. století př. n. l.). Keltský triskelion byl údajně byl znám již v neolitu (7000–3000 př.n.l.). Na americkém kontinentě je znám u arizonských Hopiů, kde údajně značí symbol periodičnosti přírody. Ve 20. století se triskelion stal oblíbeným symbolem neopohanských hnu­tí.

TRISKEL A VODA

Podle Brenda Schnosa, byl duch vody v dávných vodách nazýván jako „Heddeka“ a představoval ho právě triskelion: „Jako celek, tři víry dohromady představují Heddeka. Jeden kruh představuje milovanou Zemi, jeden kruh centrální slunce a jeden kruh Vás, jako tvůrce. Tento symbol pochází z dob Atlantidy. Vodní živel Heddeka byla na této zemi od doby prvních lidí. Prostřednictvím tohoto symbolu voda zvyšuje vibrace, což je přínosné pro člověka, zvířata a rostliny … Noste tento symbol na svém těle, tak přichází do styku is elementem Vody, čímž můžete pomoci vyčistit vodu z vaší milované země. Heddeka je tu pro Vás. Tento prvek byl zapomenut v průběhu času, ale nyní se vrací … “

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: