Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Mediálne krysy

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 2824
214 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Ľubomír Huďo
Vydavatel: OZ EZEN
Položka byla vyprodána…

!Knihy jsou podepsané autorem!

Zkušený slovenský novinář Lubomír Huďo s dlouholetou praxí ve veřejnoprávním rozhlase i televizi odešel ze světa mainstreamových médií, neboť odmítal dál snášet cenzuru, jíž v nich byl kvůli svým názorům vystavován. Dnes působí na alternativní mediální scéně a píše knihy o vztahu politiky, společnosti a médií. Po publikacích Presstitúti verzus konspirátori (2014), a Držte hubu a krok! (2015) jsou Mediální krysy třetím titulem, který se kriticky staví k všudypřítomnému pokrytectví a šíření politicky motivovaných bludů a lží v tzv. tradičních sdělovacích prostředcích.

Odhaluje zákulisní vazby jednotlivých novinářů na (často nadnárodní) politické a ekonomické zájmy, které šířením dezinformací v mediálním prostoru posilují své mocenské postavení. Jak píše sám autor, tato média „přesvědčují širokou veřejnost o otevřené společnosti rozmanitých myšlenkových proudů, a přitom jejich hlavním cílem je deformovat mysl a rozum lidí, občanů, voličů, celých národů, aby kráčeli tak jako krysy za muzikantem z města Hammeln - nejprve do otroctví provázeného ztrátou identity, historických kořenů a tradicí předchozích generací, a nakonec i na jistou smrt. Ve jménu koho a čeho? O tom se vedou informační války mezi oficiální propagandou, alternativními médii, samozvanými mesiáši, dosazenými politicko-mediálními elitami, a stoupenci svobodné vůle, nespoutaného ducha, odůvodněné rebelie a důstojného života.“ Zkušeností a odvahou nazývat věci pravými jmény může být Huďo aktuální inspirací i pro naše poměry. Nepochybně si najde nejen čtenáře, kteří alternativní média sledují.

V súčasnosti počúvame nové frázy a termíny: hoaxy, fake news, dezinformačné weby, postfaktická doba, zodpovedné a spoľahlivé médiá… Podstata však zostáva stále tá istá, či za boľševika alebo za novodobého neomarxistu – neoliberála: udržať si informačný monopol a eliminovať akýmkoľvek spôsobom odlišné názory, informácie, komentáre či analýzy. Hra na hoaxy môže fungovať len na ponovembrové generácie, ktoré nepoznali pôsobenie propagandy v období studenej vojny, ktorá, mimochodom, tíško pokračovala ďalej aj po páde Berlínskeho múru a teraz naplno prepukla. V období vlády jednej strany – komunistickej sa valila propaganda z dvoch strán, zo Západu i z Východu, podobne ako dnes, keď panuje vláda jedného názoru v rámci zohratej plurality strán. Vytvorila sa bariéra v podobe pomyselného mediálneho múru medzi mainstreamom a alternatívou. Aj vtedy sa jedna i druhá strana obviňovali z klamstiev a ovplyvňovania verejnosti vo svoj prospech.

  • Nakladatel: Vydavateľstvo EZEN
  • ISBN: 978-80-971492-9-1
  • Rok vydání: 2018
  • Jazyk: Slovenština
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 136

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: