Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Naše fantastická minulost

Skladem (>5 ks)
Kód: 2001
387 Kč
Kategorie: Dějiny
Autor: Jiří Matějka

O autorovi

Jiří Matějka se narodil v roce 1961. Je stavební odborník na pozemní stavby a konstrukce. Od současných staveb není daleko k historii. Odborná profese ho přivedla až k nejstarším stavbám na naší planetě. Na svých cestách si uvědomil, že oficiální názory na historii lidstva se hroutí jako domeček z karet. Vymyšlená fakta a dogmata, jež nám předkládají ortodoxní vědci, vytvářejí zcela jiný obrázek počátků historie lidstva, než jaká je skutečnost.

Jiří Matějka, novinář a publicista, je zakladatel a vydavatel časopisu WM magazín Skryté skutečnosti, který vychází měsíčně od roku 2001. Na stránkách časopisu prezentuje nová fakta a zjištění z vlastních studií a cest. Na popud přátel a čtenářů časopisu založil klub cestovatelů Nový cestovatel, který organizuje poznávací cesty za nejstarší historií lidstva.

První kniha Jiřího Matějky má název Naše fantastická minulost. Najdete v ní nejzajímavější fakta a objevy, které autor uskutečnil za posledních 20 let, zejména na evropském kontinentě. Mýty národů z celého světa vyprávějí o tom, jak se zdvihaly horské hřebeny, vznikaly nové řeky, pouště, trhliny a na zemský povrch dopadaly vrstvy sopečného popela. Zdá se, že zdánlivě prastaré geologické struktury jsou často mladší, než si myslíme.

Obsah

Megalitický kalendář v Karpatech
7 milionů let starý les?
Val Camonica – Údolí bohů
Zátoka Talos na Krétě
Tajemné Tauly na Menorce
Stín zlatého motýla
Trojúhelník na ostrově Pag
Sedm geologických divů
Italská Gíza – pyramidy v severní Itálii
Tajemství kamenných koulí
Zkamenělá loď na ostrově Lanta
Bosenské údolí pyramid
Bosenská pyramida Slunce
Podzemní labyrint Ravne
Bosenská pyramida Měsíce
Královská mohyla ve Vratnici
Geologické sondy na pyramidě Slunce
Léčivá síla královského Mile
Záhadný obelisk v Bakiči
Mohyla a podzemní chodby KTK
Cesta na pupek světa
El Djem, koloseum na prahu pouště
Měsíční město a Mojžíšova hora
Na prahu podsvětí
Pravěké koleje, které nikam nevedou
Kóta zulu 664

Úvodem

Existují cesty do minulosti? Ano, i ne. Čas se sice nedá vrátit, ale na tomto světě existují místa, kde se podle všeho zastavil, takže je najdete v téměř stejném stavu, jako před tisíciletími. Víc jak dvacet let navštěvuji tato pozoruhodná místa na naší planetě. Úžasné stopy naší fantastické minulosti nemusíte hledat za oceány. Počátky historie lidstva hledejme v Evropě.

Ve starých Sumerských textech se popisuje, jak lidé povstali z bažin. Povrch země byl dřív spíše plochý, pokrytý jezery a bažinami. Suchá půda byla zaplavována mořskými vlnami s čerstvou vodou. Bylo mnohem méně hor a kopce nebyly tak vysoké. Před asi 5000 lety se stalo něco, nad čím si vědci lámou hlavu dodnes. Reliéf Země se náhle změnil. Tyto změny jsou dobře známy, ale dosud nebyly vysvětleny. Tehdy došlo k rychlému skoku v rozvoji lidské rasy. Bylo to doba šerého dávnověku, kdy se zničehonic objevila vyspělá centra civilizací a první písmo. Byl to začátek naší nové historie.

Tato událost, pojmenujme ji jako poslední rekonstrukce povrchu Země, se odehrávala poměrně rychle. Mořské dno se během dní, měsíců až sta let zvedlo, nebo propadlo. Andy, Alpy a jiná velká pohoří se tektonickou depresí rychle vyzdvihla do dnešních výšek.

Existují mnohá místa plná tajemství, místa, kde se historie, legendy a věda spojují v příběhu o dávném národu, posvátné geometrii, ztracených rituálech a znalostí. Zdá se, že z bažin zapomnění vyvstal národ, jehož sláva dotýká se hvězd. Vydejme se společně po stopách naší fantastické minulosti.

Jiří Matějka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: