Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Nezapomenu! Navždy vděčná vaše inteligence umělá

Skladem (3 ks)
Kód: 6151
300 Kč –11 % 266 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: František Koukolík
Vydavatel: Galén
Nezapomenu! Navždy vděčná vaše inteligence umělá
Novinka
300 Kč –11 %

Myslíte si, že umělá inteligence je jen dalším pokrokem v technologii, nebo stojíme na prahu něčeho, co překročí vše, co jsme doposud znali?
Lékař a neurovědec František Koukolík ve své knize NEZAPOMENU! rozvíjí myšlenku, že umělá inteligence může být daleko víc než jen pouhý nástroj v rukou lidstva. Její vývoj běží mílovými kroky – zatímco evoluce života na Zemi trvala miliardy let, umělá inteligence se vyvíjí před našima očima během několika měsíců. Co to znamená pro naši budoucnost?
Kniha je napsána srozumitelným jazykem a nabízí panoramatický pohled na umělou inteligenci, jenž spojuje biologické a humanitní aspekty. Autor se nezabývá pouze pozitivními přínosy, ale upozorňuje také na potenciální rizika umělé inteligence. Dne 30. května 2023 vydala americká nezisková organizace Centrum pro bezpečnost umělé inteligence (CAIS) prohlášení, které podepsalo přes šest set odborníků, včetně Billa Gatese. Zní jasně: „Snížení rizika vyhynutí v důsledku umělé inteligence by mělo být celosvětovou prioritou.“ Toto varování staví rizika spojená s umělou inteligencí vedle globálních hrozeb, jako jsou pandemie a jaderná válka.
Koukolíkova kniha se tedy ptá: Jsme připraveni na možnost, že biologická inteligence a vědomí budou nahrazeny digitální inteligencí a vědomím? A co můžeme udělat, abychom zajistili, že umělá inteligence bude sloužit k dobru lidstva a ne naopak? Budeme svědky něčeho převratného, nebo už jen záznamem v digitálním vědomí? 

Autor František Koukolík
Nakladatel Galén
Rok vydání 2024
Vydání 1.
Jazyk česky
EAN 9788074927058
ISBN 978-80-7492-705-8
Vazba brožovaná
Počet stran 202
Rozměr 12x19 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: