Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Noam Chomsky: JUGOSLÁVIE. Mír, válka a rozpad

Skladem (>5 ks)
Kód: 2628
456 Kč
Kategorie: Válečné
Hmotnost: 0.546 kg
Autor: Noam Chomsky
Vydavatel: Torden

** Český preklad **

Kdo tenkrát před dvaceti lety hrubě porušil mezinárodní právo a bez jakéhokoliv mandátu OSN zaútočil pod smyšlenou záminkou na suverénní evropský stát a zničil ho? Neposlušné Srbsko nebylo ochotné se podřídit diktátu USA. Podepsat “mírový plán” s nepřijatelnými podmínkami, např. i rozmístění cizích vojsk v Kosovu. Tato oblast byla posledním koutem Evropy, která se nepodřídila neoliberálním programům USA, neproběhly v ní ekonomické ani sociální reformy.

Noam Chomsky je jedním z nejznámějších a nejcitovanějších intelektuálů naší doby. Svým politickým aktivismem patří k ostrým kritikům amerického imperialismu a mediální propagandy, přestože sám je Američan. Kniha je komplexní analýzou všech jeho textů a veřejných rozhovorů o Jugoslávii .

AUTOR: Noam Chomsky
VÄZBA: tvrdá
JAZYK: český
ROK VYDANIA: 2020
VYDAVATEĽSTVO: Torden
POČET STRÁN: 288
ISBN: 978-80-89903-18-4

Autor Noam Chomsky:

Lingvista, vedec, filozof a historik

Noam Chomsky patrí medzi najznámejších žijúcich intelektuálov našej doby a je jedným z najcitovanejších vedcov sveta. Je tiež významný svetový lingvista, vedec, filozof a historik. Neúnavne sa angažuje vo svetovom dianí, bojuje proti nespravodlivosti, útlaku a imperialistickým ambíciám najsilnejších mocností sveta. V úlohe verejného kritika nedemokratických pomerov v západných spoločnostiach vystupuje už 55 rokov. Berie to ako svoju občiansku povinnosť, ku ktorej nabáda ostatných.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: