Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Papež diktátor

Skladem (2 ks)
Kód: 2909
326 Kč –24 % 246 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Marcantonio Colonna
Vydavatel: Česká citadela
Papež diktátor
326 Kč –24 %

Mohl by být papež František tyranem a nejbezcharakternějším papežem novověku? Ano, odpovídá autor, církevní historik Marcantonio Colonna, ve své kontroverzní, ale uvážlivé knize Papež diktátor.

Kardinál Jorge Bergoglio z Argentiny byl zvolen papežem v roce 2013 jako liberál a reformátor. Ve skutečnosti není ani jedno – leda shodou okolností. I když v kolegiu kardinálů, které ho zvolilo, nebyl příliš známý, zasvěcení pozorovatelé v jeho rodné zemi ho už tehdy považovali za manipulativního politika zběhlého v sebepropagaci a učedníka populistického diktátora Juana Peróna.

Za maskou vlídného člověka z lidu se podle autora skrývá papež, který se pozoruhodně málo stará o teologii či liturgii, zato je posedlý vlastní mocí.

  • počet stran: 232
  • produkt: Knihy – vázané
  • datum vydání: 28.1.2021
  • ISBN: 978–80–88382–15–7

Poznámka: Ke knize jsem dohledal zajimavost na stránce www.getsemany.cz: 

Papež diktátor: autor odhalen a suspendován

Řím (KAP, LifeSiteNews) Autorem kontro­verzní knihy o papeži Františkovi Papež diktátor (The Dictator Pope), která vyšla italsky a anglicky pod jménem Marcantonio Colonna, je britský historik Henry Sire. Kniha líčí současného papeže jako muže terorizujícího kurii, umlčujícího kritiky a zároveň neschopného si organizovat svou práci. Sire byl doposud členem maltézského řádu a přítelem bývalého velmistra Andrewa Festinga, který odstoupil po konfliktu s papežem.

Po zjištění Sireova autorství bylo jeho členství v maltézském řádu s okamžitou platností sus­pendováno a řád vydal prohlášení, že obsah Sireovy knihy v žádném případě neodráží stanoviska řádu. Henry Sire sám svoje vyloučení z maltézského řádu považuje za neplatné, protože je podle jeho názoru v rozporu s pravidly řádu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: