Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Petr Martinec: Tajemné stezky - Horním Posázavím - po proudu Zlaté řeky

Sázava neboli Zlatá řeka, jak ji více než sto let nazývají skalní trampové, vytéká jako malý potůček z divočiny Žďárských vrchů, postupně nabírá na síle a po více než 200 kilometrech spojuje své vody nedaleko středočeské Davle s Vltavou.

Skladem (3 ks)
Kód: 6214
299 Kč –27 % 217 Kč
Kategorie: Místopis, folklor
Autor: Petr Martinec
Vydavatel: Regia
Horním posázavím
Novinka
299 Kč –27 %

Během putování krajem při horním toku Zlaté řeky navštívíme zajímavá města a vísky s bohatou historií. Namátkou Krucemburk, Chotěboř nebo Žďár nad Sázavou s bývalým klášterem a překrásným Santiniho poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A zjistíme, že z tohoto města vyrazila dobýt svět síťovka. Občas se od vodního toku odpoutáme, aby nám neušla například lyžařská historie Nového Města na Moravě, Přibyslav a Polná s kdysi rozlehlým hradem, několika kostely a známým zločinem.

Víte, kde došlo k poslední české havárii stíhaček Mig 21? I na toto místo se dostaneme. Projdeme se malebnými kaňony, navštívíme jeden z největších chrámů v Česku, budeme naslouchat starým příběhům, které nám ševelením listů prozradí stromy. Často se setkáme se jmény známých umělců, kteří se zde buď narodili, žili, anebo měli k hornímu Posázaví nějaký vztah.

Cestu nám zpestří hradní zříceniny i zámky, spojené s legendami a nadpřirozenými bytostmi, a jako bonus navštívíme Mrkvancovou pouť ke sv. Liguriáši. Závěrem se podíváme do Havlíčkova Brodu i Humpolce, poslední kroky nás dovedou do Světlé nad Sázavou.

Milí čtenáři, vykročte správnou nohou a vítejte v překrásném kraji horního Posázaví…

Vázané, 184 stran, s řadou starých fotografií a ilustrací

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: