Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Poklady Moravy

Skladem (2 ks)
Kód: 4000
393 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Galuška Luděk, Mitáček Jiří, Novotná Lea

podtitul: Příběh jedné historické země

V reprezentativní dvojjazyčné publikaci představuje kolektiv autorů přínos moravských dějin a jejich osobností české, evropské a světové kultuře od počátků osídlení Moravy paleolitickými lovci po 20. století.

Devatenáct příspěvků archeologů, historiků, etnografů, literárních, hudebních a divadelních vědců přibližují významné jevy v dějinách Moravy a v její kulturní historii. Poklady Moravy, vycházející jako doprovodná publikace ke stejnojmenné výstavě, jsou vybaveny rovněž katalogovou částí s fotografiemi a popisem 190 předmětů.

Obsah:

Slovo úvodem / Foreword (Martin Reissner)
První lidé na území Moravy / Early Moravian Man (Karel Valoch)
Ze života neolitických osadníků na Moravě. Odkaz keramického fenoménu pro budoucnost / On the Life of Neolithic Settlers in Moravia: The Ceramic Legacy (Anna Humpolová, Marta Dočkalová)
Morava v lesku zlatavého bronzu / Moravian in the Glow of Golden Bronze (Milan Salaš)
Na prahu historie / At the Thresold of History (Jana Čižmářová, Balász Komórczy)
Veligrad / Veligrad (Luděk Galuška)
Ze středověkých dějin Moravy / From the Medieval History of Moravia (Zdeňka Měchurová)
Moravské středověké mincovnictví / Medieval Coinage in Moravia (Dagmar Grossmannová)
Kralická impresí a biblí česká. Jednota bratrská a knihhtisk na Moravě / Kralic Printing and Czech Bible. The Unity of the Bretheren and Printing in Moravia. (Jiří Mitáček)
Novokřtěnci a jejich fajánsová výzdoba / Anabaptists and their Faience Production (Alena Kalinová)
Barokní poutě na Moravě na příkladu Tuřanské madony v trní / Baroque Pilgrimages in Moravia on the Example on the Madonna if the Thorns of Tuřany (Hana Dvořáková)
Dějiny hudby na Moravě od počátku do 1. poloviny 19. století / History of Music in Moravia Since its Beginnings to the mid 19th Century (Irena Veselá)
Mendelův objev v kontextu vědy na Moravě a ve světě / Mendel´s Discovery in the Context of Science in Moravia and the World (Jiří Sekerák)
Osvícenský panovník Josef II. a jeho "císařská orba" / The Englithened Monarch Josph II and his "Imperial Ploughing" (Jarmila Pechová)
Česká literatura na Moravě od doby osvícenské do 50. let 19. století / Czech Literature in Moravia from the Enlinghtenment Period to the 1850s (Hana Kraflová)
Glosy k specifickým kořenům loutkového divadla na Moravě / Comments on the Specific Roots of Puppet Theatre in Moravia (Jaroslav Blecha)
Poznámky k dějinám divadla na Moravě / Comments on the History of Theatre in Moravia (Andrea Jochmanová)
Hudební život na Moravě v 19. a 20. století / Musical Life in Moravia in the 19th and 20th century (Jiří Zahrádka)
Česká literatura na Moravě od 60. let 19. století do r. 1989 / Czech Literature in Moravia from the 1860s to 1989 (Hana Kraflová)
Ivo Váňa Psota a Luboš Ogoun - dvě z velkých osobností brněnského baletu / Ivo Váňa Psota and Luboš Ogoun - Two of the Great Figures of the Brno Ballet (Hana Ocetková)
Katlog / Catalogue
Overview of catalogue descriptions

  • Napsal: Galuška Luděk, Mitáček Jiří, Novotná Lea (eds.)
  • ISBN: 978-80-7028-371-4
  • Rozsah: 376 stran
  • Formát: 210 x 260 mm
  • Vazba: pevná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: