Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Příštích sto let Předpověď pro jednadvacáté století

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 2999
361 Kč –7 % 333 Kč
Kategorie: Politika
Autor: George Friedman
Vydavatel: Dokořán
Položka byla vyprodána…
Příštích sto let Předpověď pro jednadvacáté století
361 Kč –7 %

Zakladatel soukromé zpravodajské agentury Strategic Forecasting předpovídá celosvětový politický vývoj pro 21. století. Autor ve svých prognózách vychází z mnoha čitelných současných trendů, geopolitických zájmů významných států, jejich silných stránek i slabin, a dovádí je do logických důsledků. Poutavě a přístupně extrapoluje politický, sociální i kulturní vývoj současných i budoucích světových mocností a předpovídá, že přesun mocenských center a s ním spojený úpadek americké nadvlády jsou v nadcházejícím století nevyhnutelnou věcí. Vyhneme se přitom rozpoutání celosvětové války?

Překlad Jana Odehnalová, vázaná s přebalem, 324 stran, ISBN 978-80-7363-287-8, ISBN koeditora 978-80-257-0238-3, EAN 9788025702383, vydání 1, poprvé vyšlo 27.04.2010, 2. dotisk 16.11.2017.
Původní název: The Next 100 Years: A Forecast for the 21st Century)

Obsah si prohlédněte zde v pdf.

O autorovi:
Friedman George
Americký politolog, ředitel soukromé zpravodajské agentury Stratfor (zkratka z Strategic Forecasting - strategické předpovědi). Narodil se po 2. sv. válce v Maďarsku židovským rodičům, kteří přežili holocaust. Rodina uprchla z Maďarska před komunistickým režimem. Nejprve strávili nějaký čas v rakouském utečeneckém táboře a odtud se vydali do USA. GF nejprve navštěvoval "public school" v New York City, posléze získal titul BA na City College v New Yorku, kde vystudoval jako hlavní obor politologii. Doktorát získal na Cornell University. Následujících dvacet let vyučoval politologii na Dickinson College, bádal ve sféře politické filosofie - mezi jeho zájmy patřila kritika marxismu, zkoumání mezinárodních konfliktů, zkoumání vojenských vztahů mezi USA a Sovětským svazem a po pádu SSSR pak americko-japonské vztahy a možnost budoucího válečného konfliktu. Byl poradcem americké armády v otázkách obrany. V roce 1996 se odstěhoval z Washingtonu do Austinu v Texasu a založil zde agenturu Stratfor. George Friedman je ženatý a má čtyři děti. Dva potomci slouží v americké armádě a jeden syn sloužil dvě období v Iráku. George Friedman je autorem knih The Next 100 Years (česky: Příštích 100 let), The Next Decade, America´s Secret War.

Zde je jedno jeho vystoupení:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: