Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Radovan Masár: Slavjan zbierka básní a ilustrácii

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 3052
515 Kč –6 % 480 Kč
Kategorie: Slovanství
Autor: Radovan Masár
Položka byla vyprodána…
Radovan Masár: Slavjan  zbierka básní a ilustrácii
515 Kč –6 %

SLAVJAN je cesta. Cesta po které putujeme.  Cesta do minulosti i budoucnosti.
I takto zní odkaz autora, básníka Radovana Masára. Sbírka SLAVJAN přichází do doby, již nás čím dál tím více izoluje, ať už fyzicky nebo mentálně. Básníkova výzva ve vzájemní podporu, soudržnost a pochopení, je více než-li aktuální.
Projekt SLAVJAN je výjimečný nejen svou skladbou, ale i odkazem, jímž vysílá slovanskému světu. Kromě autorské poezie Radovana, psané i v češtině, je část básní přeložena do jiných slovanských jazyků - ruštiny, polštiny, srbština a slovinštiny. Jako bonus jsou ve sbírce dvě básně v medzislovanském jazyce Interslavic. Různorodost a pestrost, tak typická pro slovanskou kulturu, byla zachována nejen psaným slovem, ale také v části výtvarného ztvárnění sbírky. Výtvarníci, kteří byli do projektu přizváni z pěti slovanských zemí, povýšili sbírku na skutečné umělecké dílo.  

Ochutnávka básně přímo od autora:

Link - video ukážka z audioknihy k básni Slovanská - Zvolávacia.......

SLAVJAN je cesta. Cesta po ktorej putujeme. Cesta do minulosti i budúcnosti. 

Aj takto znie odkaz autora, básnika Radovana Masára. Zbierka SLAVJAN prichádza do doby, ktorá nás čím ďalej, tým viac izoluje, či už fyzicky alebo mentálne. Básnikova výzva na vzájomnú podporu, súdržnosť a pochopenie, je viac ako aktuálna. 

Projekt SLAVJAN je výnimočný nielen svojou skladbou, ale aj odkazom, ktorý vysiela slovanskému svetu. Okrem Radovanovej autorskej poézie písanej v slovenčine a češtine, je časť básní preložená do iných slovanských jazykov - ruštiny, polštiny, srbštiny a slovinčiny. Ako bonus sú v zbierke dve básne v medzislovanskom jazyku Interslavic. Rôznorodosť a pestrosť, tak typická pre slovanskú kultúru, bola zachovaná nielen v písanom slove, ale aj v časti výtvarného stvárnenia zbierky. Výtvarníci, ktorí boli do projektu prizvaní z piatich slovanských krajín, povýšili zbierku na skutočné umelecké dielo.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: