Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Rockefeller - Kampaň za Nový Světový Řád

Skladem (4 ks)
Kód: 2912
178 Kč –16 % 148 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Gary Allen
Vydavatel: Bodyart Press
Rockefeller - Kampaň za Nový Světový Řád
178 Kč –16 %

Po generace byli Rockefellerové poháněni touhou po penězích a moci, která převyšuje i představy normálních lidí. John D. Rockefeller (1839–1937), ještě jako relativně mladý muž, založil Standard Oil Company. Skrz fúze a bezohledné rozdrcení konkurence, převážně prostřednictvím úplatků ze železničního průmyslu, ovládla jeho společnost americký ropný rafinérský průmysl. Ale Rockefeller senior nebyl zcela spokojen. Jeho cílem, „sen o dobytí“, jak mu někteří říkali, bylo vlastnit nejen největší, ale jediné rafinerie na světě. Povolaný, aby ospravedlnil své metody, prý poznamenal: „Konkurence je hřích.“  Rockefeller byl mistr Machiavellianismu, který začal intrikováním proti místním konkurentům a likvidací ostatních za účelem ekonomické kontroly nad světem.

Ferdinand Lundberg ve své knize The Rich And The SuperRich poznamenává: „Jak jasně ukazuje historie Standard Oil od jakéhokoli autora, ať už byl pro nebo proti, Rockefeller byl hluboce spiklenecký, intrikující a vždy plánoval roky dopředu s jasnou vizí, která šla daleko nad rámec čehokoli, co mu někdo z jeho spoluhracovníků mohl nabídnout.“ „Hluboce konspirační“ metody, které tak dobře fungovaly při budování jeho ropné říše, se také osvědčily při upevňování politické moci.

Každou knihu přijímejte kriticky a vždy uvažujte samostatně. Vždy používejte více zdrojů k té či oné problematice a porovnávejte je.

Jazyk: Čeština

Nakladatelství: Bodyart Press

Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá

ISBN: 978-80-87525-70-8

Rozměry (mm): 210 × 148

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: