Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Rok v lesní škol(c)e

Skladem (2 ks)
Kód: 2663
295 Kč –66 % 99 Kč
Kategorie: Pohádky, pověsti, romány, dětské
Autor: Jane Worroll, Peter Houghton
Vydavatel: Nakladatelství KAZDA
Rok v lesní škol(c)e
295 Kč –66 %

podtitul: Venkovní hry a dovednostní aktivity na každé roční období

Ať už prší, nebo svítí sluníčko, tato příručka „vytáhne“ děti na čerstvý vzduch, naučí se díky ní něco nového a začnou prozkoumávat krásy přírody ve všech ročních obdobích. Na své si přijdou rodiče, učitelé i všichni ostatní, kdo mají zájem okusit aktivity z lesní škol(k)y, ale zkrátka nepřijdou ani zkušení průvodci, kterým kniha poslouží jako šikovný zdroj inspirace.

Příručka navazuje na úspěšný první díl Hry z lesní škol(k)y. Najdete v ní nove? návody na neotřelé hry a seznámíte se s dalšími nezbytnými zálesáckými dovednostmi, které děti propojí s přirozeným koloběhem roku. Kromě toho každou kapitolu věnovanou jednomu ročnímu období
zakončuje program na celý den pod širým nebem, který využijete při pořádání oslav, ale i kdykoliv jindy.

  • Na jaře si nasbírejte čerstvé kopřivy na polévku, uplácejte Zemi k narozeninám dort z bláta a upleťte si provázek z mladého ostružiní.
  • V létě si z ostružin a ptačích per vyrobte inkoust a psací brky, vytvořte si masky z opadané kůry a připravte si na ohni ovocnou pochoutku.
  • Na podzim ze spadaného listí udělejte duhu, postavte si bunkr a pak si v něm vyprávějte příběhy podle malovaných příběhových kamínků.
  • V zimě se projděte krajinou s buzolou v ruce, vyřezejte si skřítky z klacků a na otevřeném ohni si svařte jablečný džus s vánočním kořením.

Autoři:

  • PETER HOUGHTON je kvalifikovaný průvodce lesní školy, který společně s Jane Worroll vede celoroční lesní kroužek pro děti z Londýna i okolí. Pracoval jako umělecký řemeslník (práce se dřevem a dalšími materiály) a koordinátor v charitativní organizaci zaměřené na ohrožené městské děti a mládež, během čehož prohluboval své zkušenosti s lesní pedagogikou. Je vyučený a zběhlý v historické i ornamentální dřevořezbě a tesařství z nesušeného dřeva.
  • JANE WORROLL prací pod širým nebem strávila většinu svého dospělého života: dělala zahradnici, ošetřovala stromy a po dvanáct let pracovala jako Countryside Ranger (správkyně venkovské oblasti), kdy pečovala o krajinu, sledovala stav chráněných druhů a zaučovala dobrovolníky. Vystudovala ekologii a druhý titul má z oboru ochrany životního prostředí.
Kategorie: Pro děti a mládež
Hmotnost: 0.35 kg
Autor: Jane Worroll, Peter Houghton
Jazyk: čeština
Překladatel: Vojtěch Ettler
Věková kategorie: 3 - 11 let
ISBN: 978-80-88316-77-0
Vazba: Měkká vazba
Formát: 165 x 224 mm
Originální název: A Year Of Forest School
Počet stran: 168
Vydalo: Nakladatelství KAZDA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: