Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Syn Človeka

Skladem (>5 ks)
Kód: 3891
376 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Peter Poláček
Vydavatel: Torden

Sme svedkami procesu, v ktorom viacerí z nás doslova dychtia po odhaľovaní nového a častokrát aj utajovaného poznania. Ak k takémuto poznaniu prídeme a pochopíme ho, vytvoríme z neho pochopené poznanie, teda VIERU. Ak máme VIERU, tak v každodennom živote nie sme schopní žiť inak, ako v súlade s ňou. Preto platí, že ak aj máme VIERU (teda pochopené poznanie), ale nemáme skutky, pochopené poznanie nič neznamená.

Ak však máme skutky a nemáme pochopené poznanie, nie sme schopní prekonať obmedzenie strachu, vlastných predstáv a vlastníckeho vzťahu k veciam a ľuďom. Nevieme totiž, čomu vlastne čelíme a ani nevieme, kto sme. Len veľmi ťažko vybojujeme ten najťažší boj, ktorému sa počas života nikdy nevyhneme. Len veľmi ťažko zrealizujeme svoju vlastnú premenu, víťazný boj seba samého so sebou.

Ponorme sa preto s rozhodnosťou a vytrvalosťou do odhaľovania utajovaného poznania, vytvorme z neho VIERU a konajme skutky v súlade s takto nadobudnutou vierou.

AUTOR POLÁČEK Peter
VÄZBA tvrdá
JAZYK slovenský
ROK VYDANIA 2023
VYDAVATEĽSTVO TORDEN
POČET STRÁN 416
ISBN 978-80-8223-143-7

Poznámka Slovanská kultury: Autor to myslí dobře, ale zbytečně mění obraz pojmu víra. Správný obsah pojmu víra je tento:

 1. Víra ve smyslu "mám naději" - tj. věřím, že dokážu složit zkoušku, postavit dům atd.
 2. Víra jakožto fáze tzv. Procesu stávání se. Tento proces má tyto fáze:
  a) Nevědomí - nevím nic o daném tematu
  b) Víra - věřím - tj. tuším o problematice něco málo
  c) Vědění - nastudoval jsem si něco teoreticky
  d) Poznání - ověřil jsem vědomoti zkušeností
  e) Bytí - schopnost se již automatizovala, nemusím na její uskutečnění vynakládat energii navíc.

Dnes je pojem Víra ve společnosti často chápán bez dostatečného rozlišení mezi fázemi b) až e). Vlivem nerozlišení potom dochází k nedorozuměním. 

Nabízíme možnost definic těchto významných pojmů jako Víra, Pravda, Láska, Sounáležitost či Mravnost a další. Napište nám, viz kontakt.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: