Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Uloupený stát a národní demokracie

Skladem (5 ks)
Kód: 2699
218 Kč –32 % 148 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Adam B. Bartoš
Vydavatel: Nakladatelství ABB
Uloupený stát a národní demokracie
218 Kč –32 %

Když občan neplní své povinnosti vůči státu, stát s ním nemá slitování. Nastupují represe, tresty, pomsta. Zkuste si neplatit daně a uvidíte, jak brzy se ocitnete v pozici zločince. Ale když stát neplní své povinnosti vůči občanům, neděje se nic? Copak si občané „poslušnost“ svého státu nejsou schopni vymoci?

Klíčem k pochopení situace (a jak z ní ven) je uvědomění si to-ho, že stát je společným dílem nás všech. Naši předkové ho vy-budovali, naším vlastním společným úsilím stát žije a dýchá, udržuje se.

Uplynulých třicet let ukazuje, jak snadno lze stát unést skupinou lidí, kteří ho chtějí zneužívat ve svůj prospěch (finanční) nebo dokonce ho chtějí použít k likvidaci národa, který si ho sám vytvořil. Stát je oním pověstným golemem, kterého jsme si s vypětím všech sil a často za ohromných obětí „uplácali“. Ve chvíli nepozornosti nám však někdo ukradl „zázračný šém“, golema získal na svou stranu a začal mu udílet rozkazy namířené proti nám všem. Je na čase, abychom golemovi „namazali podlahu“, zmocnili se šému a začali ho řídit sami...

  • Nakladatel: Adam B. Bartoš
  • Rok vydání: 2011
  • Jazyk: Čeština
  • Druh: Kniha
  • Vazba: brožovaná/paperback
  • Počet stran: 168

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: