Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Václav Cílek a kol. Kudy plyne Vltava Co je řeka, jak vzniká, jak se proměňuje a kam spěje?

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 4057
593 Kč –18 % 482 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Václav Cílek, Zdeňka Sůvová
Vydavatel: Dokořán
Položka byla vyprodána…
Václav Cílek a kol. Kudy plyne Vltava Co je řeka, jak vzniká, jak se proměňuje a kam spěje?
593 Kč –18 %

Tato kniha představuje zatím nejobsáhlejší přírodovědnou monografii naší národní řeky a nechybí v ní ani kapitoly věnované dějinám. Vltava je lemovaná desítkami významných archeologických lokalit včetně sídel ze starší doby bronzové, keltských oppid až po raně středověká hradiště, jako je Praha, Levý Hradec či Mělník. Rovněž přírodní charakteristiky jsou překvapivé, protože Vltava představuje souvislý profil lesními porosty od podhorských smrčin přes bukové a dubové lesy až k nížinným luhům. Přesto řeka samotná na svém středním toku nemá přírodní charakter, neboť je zde postaveno několik velkých přehrad. Kniha popisuje řeku jako jeden organismus propojený mnoha geologickými i biologickými procesy a obklopený minulostí naší krajiny.

Prolistujte si v pdf obsahem a ukázkou.

O autorech:
Sůvová Zdeňka
Mgr. Zdeňka Sůvová (*1978) vystudovala zoologii na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Zabývá se archeozoologií a paleoekologií, a to v prostoru evropském i blízkovýchodním.
Cílek Václav
Václav Cílek (* 11. května 1955) geolog, klimatolog, spisovatel a popularizátor vědy. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity, obor geologie ložisek. Přestože se ve své práci zabývá především změnami klimatu a prostředí, vývojem české krajiny a interakcemi mezi přírodou a civilizací, najdeme v jeho knihách přesahy směrem k literatuře, religionistice, filozofii, teologii, výtvarnému umění nebo hudbě všech žánrů. Za Krajiny vnitřní a vnější a Makom. Kniha míst byl vyznamenán cenou Toma Stopparda za rok 2004. V roce 2007 získal Cenu ministra životního prostředí "za výrazný přínos k popularizaci české vědy, zejména geologie a klimatologie". V roce 2009 mu byla udělena cena VIZE 97 Nadace Dagmar a Václava Havlových za to, že "svým dílem významně rozšířil lidský obzor, poukázal na méně známé jevy a souvislosti, napomohl včlenit výsledky vědy do obecné kultury a prohloubil alternativy lidského pohledu na svět, kosmos a základní otázky bytí". Václav Cílek spolupracuje s Českým rozhlasem a s Českou televizí, jako autor či spoluautor vydal přes třicet knižních titulů. 

Vázaná bez přebalu, 297 × 210 mm, 256 stran, 250 barevných ilustrací a fotografií, ISBN 978-80-7675-130-9, EAN 9788076751309, řada Mimo edice, vydání 1, poprvé vyšlo 19.09.2023.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: