Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Václav Jan Nejedlý: Pravidla mezidruhových strategií

Skladem (>5 ks)
Kód: 2723
131 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Václav Jan Nejedlý
Vydavatel: Nakladatelství ABB

Liberální demokracie je gramsciovský komsomolec, jenž, poživ právě koktejl alkoholu, trávy a hlubokých dojmů z vášnivé debaty o kritické teorii, konečně pocítil akutní potřebu močit a zvracet. Utíká z věže nářků dolů po úzkém točitém schodišti, kde se dva lidé nevyhnou. A před ním pomaloučku sestupuje, stupínek po stupínku, nepochopitelně pomalu, vetchý stařec s holí. Jak nesnesitelně zdržuje! Copak nechápe, jak přímo organicky je svazák nutkán k věčnému pohybu vpřed? Tlak v jinochových vnitřnostech je již nesnesitelný, a tak váhá jen chvilku, a posléze, odvrhnuv zbytky respektu ke stáří, skopne bývalý svět se schodů. Co tady má ostatně co pohledávat, ten odžitý element? A konečně je tu čerstvý vzduch, dostaví se úleva, šťastné vydechnutí, nic nestojí v cestě, jaké nádherné uvolnění, miserere mictio, katarze pokroku, v mohutném očistném gestu a s nevýslovným pocitem úlevy zamoří nový člověk svým otráveným obsahem záhon s krásnými květinami, které tam stařec kdysi nasázel a z posledních sil o ně pečoval.

Václav Jan Nejedlý

Narodil se v roce 1966 v Praze, studoval literaturu a knižní kulturu, načerpal řadu nezaplatitelných zkušeností z nejrůznějších pracovních prostředí od fabriky až po Akademii věd. Nyní působí jako mediální analytik. Zabývá se zejména moderními dějinami, kulturou a politikou. Interesuje ho divadlo, hudba, film (v původním významu těchto slov), miluje dobré knihy, a rád poznává jiné civilizace a národy, nejlépe v jejich vlastních zemích.

Václav Jan Nejedlý

PRAVIDLA MEZIDRUHOVÝCH STRATEGIÍ

Vydalo jako svou 29. publikaci nakladatelství Adam Benjamin Bartoš v Praze v červenci 2019

Vychází jako sešit č. 17 edice Národovecká knihovnička

Text: © Václav Jan Nejedlý, 2018–2019

Obálka a sazba: Adam B. Bartoš

Obrázek na obálce: Raphus cucullatus („Dodo“) od Fredericka Wiliama Frohawka (1861–1946) z roku 1905, vyšlo roku 1907 v publikaci Extinct birds Lionela Waltera Rothschilda (1868–1937)

ISBN 978-80-88302-20-9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: