Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Válka začne až zítra

Skladem (3 ks)
Kód: 2826
399 Kč –25 % 299 Kč
Kategorie: Válečné
Autor: Karel Richter
Vydavatel: Naše vojsko
Válka začne až zítra
399 Kč –25 %

Vyprávění o válečných událostech, které plukovník Jiří Větvička prožil v letech 1939 až 1943, začíná líčením přechodu hranic do Polska, pokračuje vojenskými zážitky v této zemi, pochodem do Sovětského svazu a končí vzpomínkami na Buzuluk, v němž byl v lednu roku 1942 utvořen 1. československý polní prapor.

Plukovník Jiří Větvička byl jedním z tisíců vojáků československé zahraniční armády kteří se zbraní v ruce prošli nejtěžší frontou druhé světové války. Navíc byl jedním z prvních několika set dobrovolníků, kteří po riskantním útěku přes přísně střežené hranice Protektorátu Böhmen und Mähren toužebně čekali na válku, která jim umožní bojovat za svobodu své okupované vlasti, a kteří na polském území utvořili československý legion – první vojenskou jednotku budoucí československé národně osvobozenecké armády.

Karel Richter v této knize tlumočí vyprávění plukovníka Jiřího Větvičky větu za větou s pocitem zadostiučinění, neboť první verze vzpomínek vydaných Naším vojskem v roce 1969 v podání právě Karla Richtera byla úředním příkazem stažena z knihkupeckých pultů a vyřazena z politických důvodů z knihoven.

  • Nakladatel: NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o.
  • ISBN: 978-80-206-1820-7
  • Rok vydání: 2019
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: pevná bez přebalu
  • Počet stran: 384

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: