Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Velikonoční vajíčka

Skladem (5 ks)
Kód: 6133
250 Kč
Velikonoční vajíčka
Novinka

Oslavit příchod jara hezky slovansky? Připravili jsme pro vás sadu slovanských velikonočních vajíček s jarním poselstvím. 

Vybírali jsme symboly, které mají spojitost s jarem, podporující dobrou úrodu, hojnost, plodnost, radost. Důležitou součástí vítání jara je i rozloučení se se zimou a vytvoření prostoru pro to nové. V této sadě 10ks vajíček se nachází 10 symbolů: Jarilo, Jarovrat, Liliový kruh, Květ života, Makoš, Mara, Solard, Pomluvník, Perunova hvězda a Hvězda Inglie.

Vajíčka je možné si podle vlastního vkusu nabarvit, nazdobit a nalakovat nebo je nechat v původní přírodní podobě.

Rozměry:  5 x 6,5 x 0,3 cm

Materiál: březová překližka

Pokud doma nemáte háčky nebo šňůrky na zavěšení ozdob, můžete s ozdobami objednat některý z našich barevných provázků.

Symbolika, kterou jsme při výběru ozdob použili je plně v harmonii s kulturou našich předků a jejich láskou k našim Bohům. 

Význam symbolů:

Jarovrat 

??????? - Jarovrat

je ohnivým symbolem pro Jaro - Boha, řídícího jarní kvetení a všechny blahodárné povětrnostní podmínky, aby byla dobrá úroda. Často se tento symbol používal na zemědělské nářadí: pluhy, srpy, kosy atd.

Jarilo Slunce

Jarilo Slunce

Slunce jako takové je obecně rozšířeným životodárným symbolem. V tomto podání vyjadřuje i plodnost, dobré životní podmínky, bohatství, sexuální pomoc. Obereg pro úspěch a štěstí.

Solard

?????? - Solard

je symbolem Velké Plodnosti Matky Syré Země dostávající Světlo, Teplo i Lásku od Jarily – Slunce. Symbol rozkvětu země Předků. Symbol Ohně, dávající dostatek i rozkvět Rodům, tvořícím pro své potomky ve slávě Světlých Bohů i Mnohomoudrých Předků. Věřilo se, že podporuje lidskou plodnost. Zobrazoval se na svatebním oblečení pro pár s Kolardom.

Makoš/Mokoš 

?????? – Makoš

Je slovanská bohyně  plodnosti, země a vláhy, ale také vnímavá a starostlivá ochránkyně usilovně pracujícího lidu, které odměňovala dobrou úrodou. Na jarních rituálních šatech se vyobrazuje jako Strom života pozemského rodu, který zvedá ruce vzhůru k nebesům, protože Makoš je zprostředkovatelkou mezi nebesy a zemí.

Kříž Mary

?????? - Mara

Význam symbolu je ochraňovat sílu života před rychlým ubýváním. Dává sílu a pokoj unaveným a upozorňuje na nadměrnou spotřebu energie. Představuje pokoj, zakonzervování, přestávku pro nakupení sil před bujným jarním růstem. Nasměrování na všechny 4 strany ukazuje, že tedy a teď ve všech stranách světa a všech elementech života je pečeť pokoje a soustředění se dovnitř.

"A keď Moréna Svarogovna odchádza do svojich Ľadových Čertogov, na druhý deň po dni Jarnej rovnodennosti prichádza prebudenie Prírody a mnohotvárneho života. Na počesť odprevádzania Bohyne Morény na Sever každý rok sa koná sviatok Krasnogor, deň Maslenice-Morény, nazývaný tiež ako Odprevádzanie Bohyne Zimy. Počas tohto dňa sa páli bábka zhotovená zo slamy, ktorá symbolizuje nie Bohyňu Morenu, ako si mnohí myslia ale snežnú Zimu." (zbytek textu zde v článku)

Květ života

Květ života

Je považován za symbol obsahující veškerou geometrii života, tak jak jej známe na planetě Zemi. Je to univerzální symbol energie, života a spojení mezi vším existujícím.

Liliový kruh

Liliový kruh

Symbol hojnosti a blahobytu, plnící přání „Dům – plná číše“.

Hvězda Inglie

Magnetka Hvězda Inglie

Devíticípá hvězda je symbol prvopočátečního čistého světla a prvopočátečního ohně Božího tvoření a zářící světlo našeho slunce Jarily. Inglije je energie (správně bychom měli napsat síla - to je naše původní slovo pro řecké "energie").  Tři trojúhelníky také symbolizují přírodní počátek a znamenají zem, vodu a oheň, které taktéž obepíná venkovní kruh, který představuje vzduch, za kterým je nekonečný prostor .. pračistá síla .. vesmír.

Pomluvník

???????? - Pomluvník

Oberegový symbol chránící každého člověka z Rodů Velké Rasy: od zlého, nedobrého slova, od uhranutí i Rodového prokletí, od pomluvy a nařčení, od urážky i obtěžování. Předpokládá se, že Pomluvník – to je veliký Dar Boha Roda.

Perunova hvězda

Perunova Hvězda

Symbol používaný široce ve světě. Slované jej používali na oděvech, vyřezávaný v místnostech či kolovrátkách. Protože k Perunovi patří blesk, tak se považovalo vhodné jej umístit na vrch budovy, aby blesk odvedl. Kromě toho je znakem válečníka, odvahy a smělosti.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: