Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Vítězslav Kremlík Obchodníci se strachem

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 2480
292 Kč –17 % 240 Kč
Kategorie: Politika
Autor: Vítězslav Kremlík
Vydavatel: Dokořán
Položka byla vyprodána…
Vítězslav Kremlík Obchodníci se strachem
292 Kč –17 %

Podtitul: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse

Nepropadejte panice. Mocní se odjakživa snaží udržovat v lidech pocity viny a strachu. Apokalyptické zprávy v médiích je proto třeba brát s nadhledem. Kniha Obchodníci se strachem odhaluje, jak se vyrábějí zprávy o katastrofách pomocí statistických triků. Ukazuje, proč selhávají snahy předpovídat budoucnost pomocí počítačů. Popisuje skandály kolem manipulací OSN s daty o globálním oteplování. Dočtete se, jak novodobá cenzura potlačuje nepohodlné názory. A proč na finanční zájmy klimaticko-průmyslového komplexu nejvíce doplatí ti nejchudší. Autor nepopírá změnu klimatu, ale vysvětluje, že klimatické změny provázely člověka odjakživa, stejně jako rozmary počasí. "Pro lidstvo vždy byl problém přežít chladná období. Teplým obdobím se naopak říkalo klimatické optimum. Tvrdit, že se máme bát oteplení, je popřením celé zkušenosti lidských dějin."

O autorovi:
Vítězslav Kremlík (* 1976) se narodil v Náchodě, vystudoval anglickou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a dnes pracuje jako pedagog a překladatel. Vlivem klimatických změn na lidské dějiny se zabývá už téměř dvacet let. Zúčastnil se klimatické konference OSN v Kodani v roce 2009 a po aféře Climategate založil stránky Klimaskeptik.cz. Je členem Českého klubu skeptiků Sysifos, pravidelně přispívá na publicistický portál Neviditelny pes, ale též na populárně vzdělávací portál Osel.cz. Je ženatý, žije v Praze a v současné době je doktorandem na Univerzitě Karlově, kde se věnuje sociologii postnormální vědy. K jeho koníčkům patří šachy, turistika a sci-fi seriály jako Červený trpaslík nebo Star Trek. Jeho oblíbenou knihou je Stopařův průvodce po Galaxii.

Vázaná s přebalem, 176 × 250 mm, 232 stran, 9 grafů, ISBN 978-80-7363-908-2, řada Mimo edice, vydání 1, poprvé vyšlo 14.03.2019.

Obsah knihy v pdf.

Ukázka z knihy v pdf.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: