Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Záhadné taje Sibiře - České a slovenské stopy v tajze a tundře

Skladem (4 ks)
Kód: 3325
395 Kč –25 % 295 Kč
Kategorie: Rusko
Autor: Milan Syrůček
Vydavatel: Česká citadela
Záhadné taje Sibiře - České a slovenské stopy v tajze a tundře
395 Kč –25 %

Nahlédněte do neuvěřitelných osudů odsouzenců k životu na zmrzlé Sibiři. Do vyhnanství sem byli posíláni poddaní nepohodlní carskému i stalinskému režimu, mezi nimiž se objevují spisovatelé jako Dostojevskij, Černyševskij, Sacharov, Solženicyn a mnozí další, stejně jako vědci, kteří zde jako vězni rýsovali projekty rozbití atomu, kosmických letů či dokonce atomové bomby.

Na Sibiři se objevili i stovky Čechů a Slováků, kteří sem odešli, uprchli nebo byli vyhnáni. Na sedmdesát tisíc našich legionářů se po transsibiřské magistrále probojovalo až do Vladivostoku. Dobrovolně sem naopak odcházely ruské rodiny, které z náboženských důvodů hledaly útočiště, aby si mohly udržet svou víru: někteří z nich, jako například osmdesátiletá Agafja, na sibiřské samotě přežívají dodnes. Přijížděli sem stavitelé vodních a dalších děl, zlákaní dobrodružstvím, obrovským výdělkem a mladistvým nadšením, či geologové, pro něž Sibiř skrývá celou Mendělejevovu tabulku prvků.

V jižním cípu Sibiře zahynula i devítičlenná Djatlovova expedice studentů a studentek – a stovkám expertů se dodnes nepodařilo objasnit, co způsobilo jejich smrt. To vše a ještě mnoho jiného se dočtete v této pozoruhodné knize, která Sibiř představuje tak, jak ji dosud patrně neznáte.

  • Nakladatel: Česká citadela
  • Autor: Milan Syrůček
  • ISBN: 978-80-88382-31-7
  • Rok vydání: 2021
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: Knihy - vázané
  • Počet stran: 432

O autorovi

Dobrý den,

jmenuji se Milan Syruček.

Narodil jsem se 28.1.1932 v Kolíně. Vystudoval jsem na UK v Praze filologii, doktorát jsem skládal z filozofie. Po studiích jsem pracoval v Mladé frontě v různých odděleních, až jsem trvale zůstal v zahraničním i jako jeho vedoucí a komentátor. Byl jsem rovněž zpravodajem MF v Paříži.

V době okupace v srpnu 1968 jsem vydával ilegální Mladou frontu. Byl jsem spolupracovníkem Československé televize, kde jsem zejména připravoval a uváděl zahraničně politické pořady (např. Slovem a kamerou). Pracoval jsem i v jiných periodikách, mj. jako šéfredaktor UNESCO Kurýr. Posledním místem působení byla Economia, která vydává mj. Hospodářské noviny a Ekonom. Byl jsem ředitelem divize ek. tisku a komentátorem.

Vymyslel jsem a řídil projekt Evropská rodina, kdy čtyři media - TV PRIMA , Český rozhlas, HN a Ekonom - sledovaly po dobu jednoho roku čtyři rodiny (z Francie, SRN, Polska a ČR) a týdně o nich vysílaly a psaly reportáže.  Na Ukrajině jsem pomohl založit společně s Miroslavem Pavlem deník DĚLO a realizoval jsem první reality-show na Ukrajině z podnikatelské sféry, kdy jsem se snažil ukázat každodenní život pěti podnikatelských rodin - z Krymu, Doněcka, Kirovogradu, Lvova a Kyjeva.

Od prosince 2008 jsem začal realizovat spolu s televiznímí stanicí Inter novou reality show, kdy  jsme provnávali život čtyř rodin - tří z nových členských států EU (ČR, Polsko Slovensko) a Ukrajiny. Spolupracoval jsem s Evropským parlamentem, kam jsem zajížděl jak do Bruselu, tak Štrasburku. V posledním období spolupracují s Literárními novinami a jejich přílohami. Pomohl jsem zahájit české vydání Le Monde diplomatique (o což jsem usiloval už dvanáct let), dále přispívám do Dossier atd. Jinak se věnuji psaní knížek. V září vyšla kniha Voda, jak ji neznáme a pro listopad připravuji k vydáné Je třeba se bát Ruska?, s doslovem Miloše Zemana. Ta bude mou dvacátou knížkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: