Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Život, s.r.o. Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek

Skladem (2 ks)
Kód: 3000
394 Kč –19 % 319 Kč
Kategorie: Politika
Hmotnost: 0.68 kg
Autor: Douglas Rushkoff
Vydavatel: Dokořán
Život, s.r.o. Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek
394 Kč –19 %

Ve své knize Douglas Rushkoff zkoumá, jak se z korporací, původně abstraktních právních entit, stala skutečnost, která dominuje současnému životu, a to zdaleka ne jen v ekonomickém ohledu. Korporativismus a jeho ideologie prostoupily všechny aspekty občanského života, obchodu i kultury. Život, s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému sdílení, stal jen další prostor k obchodování, jak skrze korporace a jejich značky přemýšlíme a navazujeme vztah jeden k druhému i ke světu. Pozornost věnuje autor zejména finančnímu systému, o který se korporace opírají, a bankovní krizi, k níž tento systém dospěl. Svou varovnou knihu, která dává vzpomenout na slavný titul Bez loga Naomi Kleinové, však autor uzavírá optimisticky - výčtem příkladů, kdy se lidé dokázali spojit k osobní a bezprostřední aktivitě v nejrůznějších podobách a kdy došlo k renesanci lidské činorodosti a obnovení komunitních vztahů.

Překlad Jana Odehnalová a Vít Penkala, vázaná s přebalem, 165 x 235, 320 stran, ISBN 978-80-7363-651-7, ISBN koeditora 978-80-8-257-1275-7, EAN 9788025712757, vydání 1, poprvé vyšlo 09.12.2014.
Původní název: 
Life Inc. How Corporatism Conquered the World, and How We Can Take It Back

O autorovi:
Rushkoff Douglas
Douglas Rushkoff (* 1961) je známý mediální kritik a dokumentarista. Napsal 10 knih, z nichž byly některé přeloženy i do češtiny, a mezi jeho dokumentární filmy patří vítězné pořady na PBS Frontline "The Merchant of Cool" a "The Persuaders". Je docentem komunikace na New York University a působí ve správních radách Asociace pro mediální ekologii, Centra pro svobodu poznání a etiku a Národní asociace pro výuku mediální gramotnosti. Získal cenu Marshalla McLuhana a byl prvním držitelem ceny Neila Postmana za profesní úspěchy ve veřejné intelektuální činnosti.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: