Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Život, s.r.o. Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátek

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 3
- Komentáře 0
- Život, s.r.o. Jak si korporace podmanily svět a jak si ho vzít nazpátekSkladem 2 ks322 Kč293 Kč bez DPH
Ve své knize Douglas Rushkoff zkoumá, jak se z korporací, původně abstraktních právních entit, stala skutečnost, která dominuje současnému životu, a to zdaleka ne jen v ekonomickém ohledu. Korporativismus a jeho ideologie prostoupily všechny aspekty občanského života, obchodu i kultury. Život, s. r. o. ukazuje, jak se došlo k tomu, že se na své domy díváme spíš jako na investice než na místa k žití, jak se z internetu, revolučního sytému sdílení, stal jen další prostor k obchodování, jak skrze korporace a jejich značky přemýšlíme a navazujeme vztah jeden k druhému i ke světu. Pozornost věnuje autor zejména finančnímu systému, o který se korporace opírají, a bankovní krizi, k níž tento systém dospěl. Svou varovnou knihu, která dává vzpomenout na slavný titul Bez loga Naomi Kleinové, však autor uzavírá optimisticky - výčtem příkladů, kdy se lidé dokázali spojit k osobní a bezprostřední aktivitě v nejrůznějších podobách a kdy došlo k renesanci lidské činorodosti a obnovení komunitních vztahů.
Překlad Jana Odehnalová a Vít Penkala, vázaná s přebalem, 165 x 235, 320 stran, 398 Kč, ISBN 978-80-7363-651-7, ISBN koeditora 978-80-8-257-1275-7, EAN 9788025712757, vydání 1, poprvé vyšlo 09.12.2014.
Původní název: Life Inc. How Corporatism Conquered the World, and How We Can Take It Back
O autorovi:
Rushkoff Douglas
Douglas Rushkoff (* 1961) je známý mediální kritik a dokumentarista. Napsal 10 knih, z nichž byly některé přeloženy i do češtiny, a mezi jeho dokumentární filmy patří vítězné pořady na PBS Frontline "The Merchant of Cool" a "The Persuaders". Je docentem komunikace na New York University a působí ve správních radách Asociace pro mediální ekologii, Centra pro svobodu poznání a etiku a Národní asociace pro výuku mediální gramotnosti. Získal cenu Marshalla McLuhana a byl prvním držitelem ceny Neila Postmana za profesní úspěchy ve veřejné intelektuální činnosti.