Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Antonín Horák O Slovanech úplně jinak

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 1918
158 Kč
Kategorie: Dějiny
Autor: Antonín Horák
Vydavatel: Lípa
Položka byla vyprodána…

---chystáme knihu znovu vydat... brzy---

Nejstarší písemnosti z doby předhistorické, jejichž pisatelé i jazyk, jímž promlouvají, byly věci dosud zcela neznámé. Hledání neznámých pisatelů se táhne dějinami již dva tisíce let. Je to příběh napínavý, ba přímo detektivní, je to celohistorické drama, skrývající četná tajemství a neproniknutelné záhady. Avšak jen zdánlivě neproniknutelné, jak bychom chtěli prokázat v následujících kapitolách. Pravdu skrytou pod nánosem polopravd a dogmat se v minulých stoletích pokusila odhalit už řada badatelů. Mozaika ztvárňující dávnou společnost se rodila obtížně, kousek po kousku, za cenu četných omylů. Také tato publikace se rodila obtížně za použití původních nápisů a dílčích poznatků jiných luštitelů, jakož i mnoha dostupných pramenů. Nyní předkládaný obraz dávné společnosti je výsledkem dvacetileté práce autorovy. Pro mnohé čtenáře bude možná nezvyklý a překvapující, neboť je odlišný od obrazu dávných časů, jak jej ztvárňuje oficiální věda.

Nakladatelství: LÍPA Vizovice
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 1991
Počet stran: 318
Rozměr: 230,0x160,0x16,0 mm
Vydání: první
Jazyk: česky
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
ISBN: 80-285-0010-1

Recenze od blogovnik.cz:

Přiznám se, byl jsem poměrně skepticky, co mi kniha může dát. Všechno jsme se učili ve škole. Slované se v 6. století uchýlili pod velením statečného praotce Čecha na Říp :-), do země oplývající mlékem a strdím, kde nikdo nebydlel a tak mohl následovat ničím nerušený rozvoj slovanské země přes Sáma, Kroka, statečné Přemyslovce, Čechy milující Lucemburky, Jagellonce a Habsburky....

Jako vždy se ukazuje, že to celé mohlo být úplně, ale úplně jinak.

Historici nám dodnes nebyli schopni podat informaci, odkud Slované pochází, zda jsme měli před hlaholicí i jiné písmo, starší

Kniha pana Horáka se staví ke Slovanské otázce s novou intenzitou. Panu Horákovi se zjevně podařilo úspěšně přeložit praslovanské nápisy a návdavkem si k tomu přibral i nápisy etruské. Autor vychází z teorie, že původně byla Evropa osídlena pouze Slovany. A tuto teorii dokazuje jak svými překlady, tak zajímavými myšlenkovými úvahami. Přináší desítky přeložených praslovanských nápisů, přičemž každý překlad striktně oddůvodňuje. 

Pan Horák říká, že Praslované přinesli světu zárodek kultury, vývoje a pokroku. Nikoli Římané, nikoli Řekové, nikoli Sumerové. Praslované.

Je to odvážná teorie, ale argumenty pana Horáka jsou opravdu těžkého kalibru, podpořené nejen překlady, ale i archeologickými nálezy, názvy obcí a zeměpisných lokací. Návdavkem pan Horák přináší hypotézu, jak to mohlo být s Atlantidou a odhaluje, jaký byl skutečný původ a přínos Přemyslovců.

Záběr je tedy široký, ale samotná kniha tomu svým hutným obsahem odpovídá. Navíc obsahuje množství fotodokumentace a návod k překladu z praslovanštiny a etruštiny do našeho jazyka.

Každý z nás si tak může zahrát na lingvistu a ověřit si, zda pan Horák mluví pravdu nebo zda jsou to pomluvy.

A o tom to je.

Hodnocení knihy: 10 bodů z 10. Lepší dílo o Slovanech neznám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: