Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Události
07.03.2023
Oslava Jara, 25.3. Javorník
Přátelé, dne 25.3.2023 v Javorníku 232 (Velká nad Veličkou) předá Mara vládu Vesně a my tuto chvíli podpoříme chorovody a radostnou oslavou   Akc... číst celé
14.03.2023
Pochody za Mír v Česku
https://www.pochodmiru.cz/  číst celé
Zobrazit všechny události
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

08.10.2019
Bohové

Lada

Bohyně Lada

Lada

Veľká Nebeská Matka – Bohorodička.

Ľúbiaca a nežná matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Bohorodička-Ochrankyňa všetkých národov Veľkej Rassénie (územia, na ktorom sa usídlila Veľká Rasa t.j. Slovanské Árijské plemená a národy) a Čertogu Losa na Svarožom kruhu.
 
Nebeská Bohorodička Lada-Matka je Bohyňa krásy a lásky ochraňujúca Rodinné zväzky Rodov Veľkej Rasy a Rodín všetkých potomkov Roda Nebeského.
 
Na získanie stálej starostlivosti a pozornosti zo strany Lady-Matky, každý pár mladomanželov prinášal ako dar Nebeskej Bohyni pestrofarebné voňavé kvety, med a rôzne lesné plody a tiež mladí snúbenci piekli pre Ladu blyny s jahodovou plnkou, medové palacinky a umiestňovali ich pred jej Kummirom alebo obrazom.
 
Vyššná Bohyňa Lada vždy dáva mladým párom všetko o čo ju žiadajú na začiatok spoločného šťastného života. Prináša do života ľudí domácu útulnosť, prívetivosť, vzájomne porozumenie, lásku, pokračovanie Rodu, mnohodetnosť, vzájomnú pomoc, rodinný život, vzájomnú úctu. Preto takýmto zväzkom hovorili, že v nich vládne súLAD a láska. 

Lada - Hvězda Lady Bohorodičky

Posvátný symbol:

Звезда Лады-Богородицы – Hvězda Lady Bohorodičky
Je to Symbol i Počátek Moudrosti, kterou nahromadily předchozí generace. Díky uvědomění si moci svého Rodu Hvězda Rusi dá člověku důvěru a odvahu. Hvězda Lady může být univerzálním oberegem pro obydlí. Celkově symbolizuje Matku – Matku Ladu Boborodičku, dávající život mnohým slovanským Bohům, Matku – Zem  (Matku Sirou Zem) i Matku Nebes (Matka Sva). Je to složitý, hluboký a celistvý obraz, který pochopit bez studia původní slovanské kultury je jednoduše nemožné. Použití jako běžný domácí ornament, který v oberegové symbolice představuje celistvou ochranu člověka před negativní (temnou) energií.

 

DatumRunaBůh OchránceRodovič, čertogRostlinaVztahMeridián, orgán, systémSmyslový orgán
8.5. - 31.5.LadaLadaLosBříza

K vůdci,

K náčelníkovi

ŽlučníkVestibulární aparát

Pravslávenie:

Гимн-Правьславление

Ой, Ты, Лада-Матушка! Матер Сва Пречистая! Не остави нас без любви и счастия! Благодать свою ниспошли на нас, яко и мы, чтим и славим Тя, ныне и присно и от Круга до Круга, до скончания Времен, пока светит нам Ярило-Солнце!

Oj Ty, Lado – Matičko! Matko Sva(nebeská)Přečistá! Nenech nás bez lásky a štěstí! Milost svou sešli dolů na nás, jako i my Tebe ctíme a slavíme, nyní i vždy i od Kruhu do Kruhu, do skončení časů, dokud nám svítí Jarilo-Slunce!

(Zdroj popisu Bohyně a Pravslavení: Tartaria.sk)

Oboustranný dřevěný přívěsek pro narozené v Čertogu Losa si můžete zakoupit v naší ešopě:
LadaLada

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli