Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Březový přívěsek Mara

Skladem (>5 ks)
Kód: 4084
199 Kč

Oboustranný přívěsek Mara je vyrobený z březového dřeva s kůrou.

S přívěskem dostanete hnědý voskovaný provázek + návod na zavázání tak, abyste si mohli sami nastavovat délku provázku aniž by bylo potřeba provázek pokaždé rozmotávat. Pokud chcete, můžete si koupit provázek jiné barvy. Připravili jsme pro vás výběr z šedobéžové, oranžové, tmavě zelené, tmavě hnědé a modré. (Pro detailnější a větší zobrazení obrázků galerie stačí na obrázek kliknout, obrázek se maximalizuje)

Každému přívěsku je při výrobě věnována individuální péče a každý nese své osobní kouzlo jedinečnosti. Je to dáno jak volbou materiálu, tak formou opracování.

Přívěsky mají tloušťku cca 10 mm a dodáváme je v různých velikostech o průměru zhruba 30 - 40 mm, protože je řezán z větví. Přívěsky jsou vyráběny z větví různých průměrů a proto jsou průměry uváděny pouze orientačně a vůči každém výrobku se tak můžou různit.

Symbolika, kterou jsme při navrhování přívesku použili je plně v harmonii s kulturou našich předků a jejich láskou k našim Bohům.

Význam symboliky

přívěsku Moréna:

Strana 1:

Moréna - runa

Střed této strany přívěsku tvoří zvětšená runa Bohyně Morény, která má své místo na Svarožím kruhu, tak jako ostatních patnáct Vyšních Bohů. Lem přívěsku tvoří seskupení šestnácti run všech Vyšních Bohů.

 

 

Bohyně Moréna (Mara)

Veľká Bohyňa Zimy, Noci a Večného sna i Večného života. Bohyňa Morena alebo Morena Svarogovna, jedna z troch sestier Premúdreho Boha Perúna. Veľmi často ju označujú za Bohyňu Smrti, ktorá ukončí pozemský život človeka vo Svete Javi no nie je to úplne správne. Bohyňa Morena neukončuje ľudský život ale dáva ľuďom Rasy Večný Život vo Svete Slavi. Hovorí sa, že Veľká Bohyňa Morena má na krajnom severe Midgard-Zeme Ľadové Čertogy, kde rada oddychuje po putovaní po Svarge Prečistej. Keď Bohyňa Morena prichádza na Midgard-Zem, celá Príroda zaspáva, odchádza na pokoj, pohrúža sa do dlhého trojmesačného sna, alebo ako sa píše V Santiách Védach Perúna:
 
„Veľké Ochladenie prinesie vietor da´Árijský na Zem túto, a Morena počas tretiny Leta prikryje ju svojim Bielym Plášťom“ (Santia 5, sloha 3).
 
A keď Moréna Svarogovna odchádza do svojich Ľadových Čertogov, na druhý deň po dni Jarnej rovnodennosti prichádza prebudenie Prírody a mnohotvárneho života. Na počesť odprevádzania Bohyne Morény na Sever každý rok sa koná sviatok Krasnogor, deň Maslenice-Morény, nazývaný tiež ako Odprevádzanie Bohyne Zimy. Počas tohto dňa sa páli bábka zhotovená zo slamy, ktorá symbolizuje nie Bohyňu Morenu, ako si mnohí myslia ale snežnú Zimu. No Bohyňa Morena okrem pozorovania oddychujúcej Prírody na Midgard-Zemi, keď Matka Príroda naberá životné sily na jarné prebudenie, pozoruje aj život ľudí. A keď príde pre ľudí z Rodov Rasy Veľkej čas vydať sa na dlhú cestu po Zlatej Púti, bohyňa Moréna dáva každému zomrelému človeku inštrukcie v súlade s jeho pozemským Duchovným a občinným životom, a tiež v súlade so získanými tvorivými skúsenosťami, akým smerom má pokračovať na svojej posmrtnej Púti, do sveta Navi alebo do sveta Slavi.
 
Bohyňa Moréna je Ochrankyňa Čertogu Líšky v Svarožom kruhu. (Zdroj: Tartaria.sk)

Strana 2:

Moréna - Mara

Střed této strany přívěsku tvoří posvátný symbol Bohyně Morény, zvaný Mara. Tento obereg je lemován symbolem Faš, který je v kruhu po stranách přívěsku na několika místech.

 

 

Mara
Je chybou považovat Maru za symbol temnoty a smrti. Význam symbolu je ochraňovat sílu života před rychlým ubýváním. Dává sílu a pokoj unaveným a upozorňuje na nadměrnou spotřebu energie. Představuje pokoj, zakonzervování, přestávku pro nakupení sil před bujným jarním růstem. Nasměrování na všechny 4 strany ukazuje, že tedy a teď ve všech stranách světa a všech elementech života je pečeť pokoje a soustředění se dovnitř. Doporučuje se myslitelům a každému, kdo potřebuje přestávku a nakupení sil před další náročnou aktivitou.

?¤?°?? â?? ???»?°?¼?µ?½?? - Fa?? - Plamen

Plamen
Symbol Ochranného Oberegového Duchovního Ohně. Tento Duchovní Oheň očišťuje lidského Ducha od egoizmu a nízkých myšlenek. Je to symbol moci a Jednoty Bojového Ducha, vítězství Světlých Sil Rozumu na silami tmy a nevědomosti.

Naši předci umisťovali ochranné symboly často do kruhu, který ještě více posilňoval jejich mocnou sílu. I naše přívěsky jsou takto tvořeny. Nejen že sám přívěsek je tvaru kruhového, ale i samotné ochranné symboly jsou umisťovány do kruhu. Veříme, že umístění v kruhu nejen zkrášluje samotný přívěsek, ale dodává oberegům i náležitou sílu.

Je tento přívěsek pro mě vhodný?

Význam slovanské symboliky může být dnes pro někoho jaksi nepřehledný, dá se o ní napsat mnoho, zde na to však není místo a tak jen velmi stručně. Každý Slovien má blíže ke svému patronovi, Bohu který ovlivnil jeho příchod do JAVného světa, tedy do toho našeho současného. Je s ním propojen mnohem více než s našimi ostatními Bohy, kterých je nespočet a jsou to naši vlastní předci. Jak tedy zjistit, s kterým Bohem jste propojeni? Je to dáno hlavně obdobím, kdy jste přišli na tento svět a přestože slovieni mají vlastní kalendář Koledy Dar, naši předci nám umožnili poznat dle data vašeho narození s jakým Bohem jste propojeni i za použití současného kalendáře. Postup je jednoduchý, stačí dle vašeho data narození v následující tabulce najít, který z Vyšních Bohů je vašim patronem provázející vás životem a hned budete vědět, se kterým jste i propojeni.

 

Datum Runa Bůh Ochránce Rodovič, čertog Rostlina Vztah Meridián, orgán, systém Smyslový orgán
23.9. - 14.10.  Ramchat Ramchat Vepř Hruška

K budování, k muži

Slezina

Zvuk, Smích

14.10 - 6.11.  Rožana Rožana Štika Švestka K dětem Tlusté střevo Hmat
6.11. - 27.11.  Makoš Makoš Labuť Borovice K osudu Žaludek Pohyb
27.11. - 17.12.  Semargl Semargl Had Lípa K času Srdce Smysl pro čas
17.12. - 10.1.  Kolada Kolada Havran Modřín K změnám Ledviny Vibrace
10.1. - 3.2.  Svarog Svarog Medvěd

Buk, Malina

K rodině Tenké střevo Teplota
3.2. - 28.2.  Rod Rod Čáp Vrba

K práci, k Rodu

Močový měchýř Tlak
28.2. - 24.3.  Veles Veles Vlk Topol K tvořivosti Hlavní mozek Chuť
24.3. - 16.4.  Mara Mara Liška

Habr, Rybíz

K absolutní pravdě, k ženě

Játra Zrak
16.4. - 8.5.  Kryšeň Kryšeň Tur Osika

K rodičům, k domu

Malý mozek Vůle
8.5. - 31.5.  Lada Lada Los Bříza

K vůdci, náčelníkovi

Žlučník Vestibulární aparát
31.5. - 22.6.  Vyšeň Vyšeň Sokol Višeň K výšce Centrální nervová soustava Smysl lásky
22.6. - 15.7.  Kupala Kupala Kůň

Jilm, Kapradí

K čistotě Endokrimní systém Vnitřní zvuk
15.7. - 6.8.  Perun Perun Orel Dub

K odpovědnosti, k vůdcovství

Imunitní systém

Boží pokrm, Nektar

6.8. - 29.8.  Tarch Tarch Rys Jasan K slunci

Chara, Pupek

Vnitřní světlo
29.8. - 23.9.  Živa Živa Panna Jabloň

K světlu, k poznatkům

Plíce Čich

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: