Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Cesta národního konzervatismu

Skladem (>5 ks)
Kód: 4070
455 Kč –25 % 341 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Yoram Hazony, Patrick Deneen, Viktor Orbán, Ryszard Legutko, R. R. Reno, Ofir Haivry
Vydavatel: RIVA
Cesta národního konzervatismu
455 Kč –25 %

Yoram Hazony, Patrick Deneen, Viktor Orbán, Ryszard Legutko, R. R. Reno, Ofir Haivry.

Kniha si klade za cíl pomoci čtenářům pochopit, proč dochází k rychlému úpadku západních národů a rozkladu tradičního světa, který považujeme za normální a přirozený. Současně také ukazuje, jak je možné tomuto úpadku účinně čelit a vrátit společnost na cestu, která je pro ni funkční a smysluplná.

V psychologické válce nadnárodních elit proti západním národům dochází k prosazování hodnot, které působí destruktivně na národní identitu i tradiční kulturu. Rychle se vytrácí pocit domova, národní soudržnosti i svobody. Západní liberalismus se stává novým totalitním náboženstvím směřujícím k vybudování světa bez hranic a národů, který slouží soukromým zájmům úzké skupiny elit s pocity nadřazenosti vůči obyčejným lidem a národům.

Autoři zastávají názor, že zřejmě jedinou cestou jak se tomuto rozkladu a nové totalitě bránit, je obnova přirozených hodnot, které dělají společnost funkční, soudržnou a svobodnou. Jde o cestu svobodných národních států s jasnou národní identitou a kulturně zakotvených v národní židovsko-křesťanské tradici.

Vazba: pevná
Žánr: politická filozofie, historie, konzervatismus, liberalismus
Jazyk: čeština
Datum vydání v ČR: prosinec 2022
Počet stran: 216

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: