Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Keltské symboly - Magická síla symbolů I.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 4005
368 Kč –18 % 299 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: Sabine Heinz
Vydavatel: Fontána
Položka byla vyprodána…
Keltské symboly - Magická síla symbolů I.
368 Kč –18 %

Keltové – tajemstvím opředený starý národ, jehož způsob života i obraz světa se ztrácejí v mlze minulosti. A přece jsou jeho symboly platné ještě dnes a kuriózně na ně narážíme téměř všude: na důstojných portálech kostelů, na rozpadlých náhrobcích, na nejrůznějších ozdobách a uměleckých předmětech. Dr. Sabine Heinzová, promovaná vědecká pracovnice v oboru studia keltských tradic, se s vámi ve své knize podělí o své rozsáhlé znalosti a objasní významy vyobrazení, symbolů i běžných užitkových předmětů z keltské minulosti, z níž pocházejí geny většiny dnešních Evropanů.

-----

Komentář Slovanské kultury CZ: Samozřejmě že tzv. Keltové jsou "tajemstvím opředený starý národ", protože je to moderní konstrukt, jak sebrat národům (slovanským i západním) jejich kořeny, návaznost na předky. Přikláníme se k názoru, že tzv. "Keltové" není žádný starý národ, nýbrž je to název pro Rodový - Čeleďní způsob uspořádání společnosti, jak to uvádí František Pluskal Moravičanský. Nápis CELTAE, který se vyskytuje na starých mapách jako tato Abrahama Ortelia z roku 1595 a ukazuje, že se tam žije v Rodech.

Je to stejné, jako kdyby za 500 let "vědci" zkoumali mapu z roku 1980 a "objevili" tam národ "Komunistů".... a nebo národ "Kapitalistů". Více o tzv. Keltech zdezde.

Čili vydavatel píše "A přece jsou jeho symboly platné ještě dnes a kuriózně na ně narážíme téměř všude: na důstojných portálech kostelů, na rozpadlých náhrobcích, na nejrůznějších ozdobách a uměleckých předmětech" - no bodejť by ne, když ty symboly jsou od předků. Před 200 letyy byly vymyšleny dva zásadní konstrukty - stěhování národů a národa Keltů, který jakože existoval: 

KELTI        ––           GERMÁNI         ––          SLOVANIA

3.-1.stor.p.n.l.         1.-5.stor.n.l.                   5.-6.stor.n.l.

a pak zmizeli, a pak se jakože objevili Germáni a zmizeli, a pak z bažiny vylezli zaostalí Slovani a už tu zůstali. Je to bajka. Symboly v každé zemi široko daleko vytvářeli předkové lidí, kteří tam dnes žijí.

Doporučujeme se dívat na symboly jako na naše symboly nebo jetě lépe na společné dědictví lidstva... ale v určité době, která se z dnešního pohledu může zdát ... jiná, protože i lidé byli jiní než dnes.

-----

Autor: Sabine Heinz
Rok vydání: 1. vydání, 2002
Formát: brožovaná vazba, 286 stran
Překlad: Eva Bosáková
ISBN: 80-7336-031-4
Vydavatelství: Fontána

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: