Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Kůrovci

Podobný obraz někdy viděl snad každý: malebná horská krajina, kterou kdysi pokrývaly lesy, nyní vypadá, jako kdyby se přes ni přehnala pohroma. Les zmizel a zbyly po něm jen pahýly mrtvých stromů. Šumava i Jeseníky zejí prázdnotou. O viníkovi jsme také slyšeli: jsou to kůrovci, které je třeba nemilosrdně likvidovat… Nebo je to všechno trochu jinak? Co vlastně o kůrovcích víme? Víme o nich vůbec něco? Měli bychom se o ně zajímat?

Skladem (4 ks)
Kód: 6228
498 Kč –26 % 367 Kč
Kategorie: Příroda
Autor: Jiří Hulcr
Vydavatel: Nakladatelství KAZDA
Kurovci
Novinka
498 Kč –26 %

Rozhodně ano! Kůrovců existuje více než 6000 druhů a je na nich zajímavé úplně všechno: jak vypadají, jak žijí, jak se rozmnožují a jak navzájem spolupracují. Věděli jste například, že kůrovci objevili zemědělství dávno před lidmi? Že mají rádi kávu, korek i kanystry na benzín? Že samečci některých druhů jsou přesnými kopiemi svých matek? Že mnohé z nich příroda obdařila naprosto bláznivými účesy?

Skutečným viníkem jsme my – lidé. Za zničené šumavské lesy nemůže kůrovec, ale porušení rovnováhy těžbou dřeva a vytvářením málo odolných monokultur smrku. Proto se na kůrovce nezlobte, on za nic nemůže.

Nahlédnout do knihy můžete zde.

Jazyk: čeština
Autor: Jiří Hulcr
ISBN: 978-80-7670-119-9
Počet stran: 120
Vazba: Pevná
Formát: 170 x 240 mm

O autorovi

Kůrovci

Jiří Hulcr

Jiří Hulcr, český rodák, entomolog z University of Florida a přední světový “kůrovcolog”, napsal svěží, zábavnou a čtivou knihu, plnou zajímavých informací a unikátních fotografií. Na kůrovce se odteď budete dívat úplně jinak – protože i skutečnou příčinu poškozených lesů musíme hledat někde jinde než u těchto malých a fascinujících tvorů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: