Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Kvadrivium: Čtyři svobodná umění: aritmetika, geometrie, hudba a astronomie

Skladem (2 ks)
Kód: 2820
593 Kč –18 % 482 Kč
Kategorie: Věda
Autor: Ashton Anthony, Martineau John, Martineau Jason
Vydavatel: Dokořán
Kvadrivium: Čtyři svobodná umění: aritmetika, geometrie, hudba a astronomie
593 Kč –18 %

Základní kurz na většině středověkých univerzit se skládal ze studia sedmi svobodných umění. Nižší úroveň (gramatika, rétorika a dialektika) se nazývala trivium a úroveň vyšší - kvadrivium - zahrnovala studium aritmetiky, geometrie, hudby a astronomie. Kvadrivium lze chápat jako studium čísel ve vztahu k prostoročasu: aritmetika se zabývá čistými čísly, geometrie čísly v prostoru, hudba čísly v čase a astronomie (kosmologie) čísly v časoprostoru.

Kniha Kvadrivium vznikla jako syntéza šesti publikací řady Pergamen, která pro českého čtenáře již téměř deset let systematicky mapuje lidské poznání na pomezí vědy a tajemna. Stejně jako u jednotlivých titulů řady jde o atraktivně graficky zpracované ochutnávky velkých témat, které se nebrání mystice ani čisté spekulaci. Jednotlivé knihy byly pro Kvadrivium aktualizovány, doplněny o řadu nových kapitol, tabulek a přehledů a propojeny odkazovým aparátem. Kniha poskytne mnoho potěšení každému, kdo se nebojí přemýšlet o velkých tématech, a uvítá názorného průvodce po jejich říši s doprovodem stovek půvabných ilustrací.

Autoři: Anthony Ashton, Jason Martineau, John Martineau, Miranda Lundyová, Daud Sutton

Překlad Petr Holčák, Helena Nyklová, Stanislav Pavlíček, Jiří Pilucha, Robert Tschorn, vázaná bez přebalu, 416 stran, 720 ilustrací, ISBN 978-80-7363-732-3, EAN 9788073637323, poprvé vyšlo 02.12.2015, 1. dotisk 02.05.2017.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: