Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Stonehenge Chrám pravěké Británie

Skladem (3 ks)
Kód: 3012
223 Kč –18 % 182 Kč
Kategorie: Místopis, folklor
Autor: Robin Heath
Vydavatel: Dokořán
Stonehenge Chrám pravěké Británie
223 Kč –18 %

Komplex Stonehenge, který je katedrálou doby kamenné, se začal budovat před rokem 3000 př. n. l. a dalších 1 500 let se dostavoval. Je památkou na kdysi bohaté a evidentně vzdělané kmenové společenství a ústředním bodem velmi rozsáhlé kultury kamenných kruhů. Záhady a tajemství tohoto místa jsme začali odhalovat až v nedávné době. Stonehenge je mnohem víc než jen působivý soubor obřích kamenných kvádrů: je symbolem prastaré moudrosti a odlišných kulturních hodnot dávno zašlých časů. Tento elegantní svazek, doprovázený ilustracemi, které autor převzal ze starých knih nebo vypracoval sám, odpovídá na otázky, kdo Stonehenge budoval a za jakým účelem. Dozvíme se také, jak se zde předpovídala zatmění Slunce a Měsíce, proč sem některé z kvádrů byly přepraveny až z Walesu a řadu dalších zajímavých podrobností.

Komentář Slovanské kultury CZ: Kniha je hezká a může být užitečná, pokud jste si schopni oddělit fakta od vývodů dnešního vědeckého uvažuvání, které se povinně pohybuje uzavřené v Darwinovském paradigmatu a materialismu. Uvažte například výše uvedený vývod, že se Stonhenge stavěl 1500 let (předpokládám, že tak velkou dobu určili kvůli své "vědecké" představě primitivních technologií té doby). Uvažte, jak dokonale by musela být řízena společnost, která by byla schopna pracovat na nějakém projektu 1500 let - jaká řídící nástroje, procesy, pracovníci jsou schopni vést společnost 1500 let k práci na úspěšném zakončení stavebního projektu? Porovnejtme to s dnešní dobou, kdy jedna vláda po 4 letech zruší to co naplánovala předchozí vláda ... Jak tedy mohla být solečnst řízena, aby pracovala na projektu 1500 let? Zdá se mi, že "vědcům" zde něco tošku "nesedí". :-)

Zde si můžete přečíst v pdf obsah a ukázku.

Překlad Petr Holčák, vázaná s přebalem, 145 x 175 mm, 64 stran, ISBN 978-80-7363-962-4, EAN 9788073639624, vydání 1, poprvé vyšlo 15.10.2019.
Původní název: 
Stonehenge Ancient Temple of Britain

O autorovi: Heath Robin

Narodil se 8.května 1948. Vystudoval elektroinženýrství, ale záhy se přeorientoval na astronomii a astrologii, kterou vyučuje na letní Oxfordské škole. Od roku 1990 pracuje jako autor a vědec na volné noze. Napsal řadu knih o archeoastronomii a architektuře prehistorických sídlišť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: