Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Kvantová teorie vzniku života a tajemství vědomého vesmíru

Skladem (2 ks)
Kód: 3983
378 Kč –20 % 299 Kč
Kategorie: Knihy
Autor: CARL J. CALLEMAN
Vydavatel: Fontána
Kvantová teorie vzniku života a tajemství vědomého vesmíru
378 Kč –20 %

Ve své poslední knize shrnuje dr. Carl J. Calleman své dosavadní výzkumy a poznatky do tzv. „Teorie všeho“ a na základě známých vědeckých dat se pokouší vysvětlit vznik vědomí, vesmíru a života z jednotícího pohledu. Abychom porozuměli původu života a dokázali odpovědět na ty nejzákladnější existenciální otázky, musíme nejprve pochopit, co je vědomí, a k tomu je třeba zvolit jiný přístup než jaký zastává hlavní, tzv. redukcionistický proud současné vědy. Autor proto vychází z nové makrokosmické kvantové teorie, která na rozdíl od kvantové teorie mikrosvěta dokáže vysvětlit účinky vývoje vědomí v mnohem větším měřítku. Teorie všeho, která dokáže popsat celý vesmír z jednoho jediného pohledu, je založena na sjednocení těchto dvou různých, zdánlivě neslučitelných oblastí kvantové teorie.

Díky této myšlenkové fúzi je kniha schopna předložit přesvědčivý výklad celé řady problémů, které materialistickou vědu již dlouho pronásledují, například zrychlování času, podstaty vědomí, hnací mechanismus vývoje života a vzniku nových druhů, existence temné hmoty, anomálie v záření kosmického mikrovlnného pozadí nebo problém jemného vyladění kosmických konstant. Možná nejdramatičtější novinkou je náhled do dění před Velkým třeskem a do časového harmonogramu evoluce.

Čtenář se tak může postupně dopracovat k přesvědčení, že vesmír je jedna živá entita, v níž jsou všechny různé úrovně makrokosmicky provázány ve zvláštní struktuře, v níž je lidská mysl současně propojena s různými úrovněmi vesmíru. V tomto modelu hraje prvořadou roli vědomí, jehož různé stavy přesvědčivě vysvětlují i dramatické zvraty v lidských dějinách. I do těchto „nefyzikálních“ otázek dokáže Callemanova Teorie všeho nahlížet, a proto autorovi umožňuje i radikální zamyšlení nad nejistou situací, jíž naše planeta v současnosti čelí.

Autor: CARL J. CALLEMAN
Překlad: Michal Šubrt
Vydání: první, červenec 2023
Vazba: vazba brožovaná, 231 stran
Rozměry: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-80-7651-170-5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: